10 Ağustos 2018 Cuma

UBER’e Belge Kiralamaya Son

Türsab 2. Başkanı Hasan Erdem, Taksici İle Turizmci Esnafını Uzlaştırdı
İstanbul havalimanlarında taksici esnafı ile turizm taşımacılığı yapan acentalar arasında uzun süredir yaşanan UBER tartışmalarına son veren TÜRSAB 2. Başkanı Hasan Erdem, taraflar arasında uzlaşma sağladı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ile bir araya gelen TÜRSAB 2. Başkanı Hasan Erdem, taksiciler ile turizm taşımacılığı yapan acentalar arasında yaşanan UBER tartışmalarıyla ilgili görüşme gerçekleştirdi. Oda yönetimi ve turizm seyahat acentaları yetkililerinin de hazır bulunduğu görüşmede iki taraf arasında uzun zamandır esen soğuk rüzgarları dindirmek ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak adına önemli adımlar atıldı. 

Görüşme sonunda açıklama yapan TÜRSAB 2. Başkanı Hasan Erdem, şunları söyledi: 
“İstanbul havalimanlarında taksici esnafımız ile turist taşımacılığı yapan acentalarımız arasında uzun zamandır istemediğimiz nahoş olaylara bir son vermek adına taraflar olarak girişim başlattık. Taksici esnafımızın da turizm acentası esnafımızın da tek bir amacı var o da yerli veya yabancı turistlerimize en iyi hizmeti verebilmek. Bu açıdan baktığımızda UBER kaynaklı aramızda esen soğuk rüzgarlara ve yanlış anlaşılmalara bir son vermek adına faydalı bir toplantı gerçekleştirdik. Taksici esnafımızın turizm taşımacılığı yapan acentalarımıza nasıl kendisi gibi görmesini istiyorsak, turizm acentalarımızın da özellikle  D2 belgelerini UBER’ekiraya vermelerini doğru bulmuyoruz. TÜRSAB olarak, D2 taşıma belgesinin kiraya verilmesini Ulaştırma Bakanlığı tarafından yasaklanması konusunda adımlarımızı atacağız. Hatta belgesini kiraya veren acentalarımızın uyarı ve disiplin cezası almalarını sağlayacağız. Taksici esnafımız ile turizmci esnafımız her zaman kardeştir. Aramızda tartışma, ayrılık, gayrılık olmaması gerekiyor. Yapılan bu iyi niyet görüşmesinde alınan kararları önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir toplantı ile prokole bağlayacağız.” 


AK Parti Bursa Heyeti olarak medya ziyaretlerimiz kapsamında yerel medya kuruluşlarımızı ziyaretimizde kentimizin öncelikli projeleri hakkında konuştuk. Daha güçlü ve her alanda kalkınan bir Bursa için basınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizin hak ettiği yere ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum. Ak Parti lideri Başkan Erdoğan;taş üstüne taş koymaya,milletimiz ve ülkemiz için eser üretmeye devam ediyor.Cumhurbaşkanlığımıza ve Bakanlıklarımıza bağlı kurumlarımızın, 100 günde ve yaklaşık 46 milyar liralık bütçe ile hayata geçirecekleri 400 proje yeni dönemin ateşleyici gücü olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Güçlü Türkiye, ecdadından aldığı emaneti daha ileriye taşıyacaktır.  #100GünlükİcraatHazırHiç yorum yok:

Yorum Gönder