26 Eylül 2017 Salı

Turizm sektörüne kalifiye elemanlar kazandırıldı

‘Rezervasyon ve Otomatik Fiyatlandırma Eğitimi Sertifika Programı’ tamamlandı
Amadeus’un Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Çiğdem Cengiz, “30 yıldır dünyada 190 üzeri ülkede teknoloji, inovasyon ve eğitim alanında seyahat endüstrisinin geliştirmek üzere yatırım yapıyoruz.

190 üzeri ülkede hizmet veren ve bu sene 30. yılını kutlayan, küresel seyahat endüstrisinin lider teknoloji çözümleri sağlayıcılarından biri olan Amadeus’un destekleriyle, Plaza Akademi’nin turizm sektöründe uzman kadrolar yetiştirmek amacıyla başlattığı ‘Rezervasyon ve Otomatik Fiyatlandırma Eğitimi Sertifika Programı’ tamamlandı.Amadeus, Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Bursa İl Turizm Müdürlüğü ’nün destekleri ile Plaza Turizm’in sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği ‘Plaza Akademi’ iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Amadeus Rezervasyon ve Otomatik Fiyatlandırma Eğitimi Sertifika Programı’ sertifika töreni ile tamamlandı. Türkiye’de 1994 yılından beri faaliyet gösteren, küresel seyahat endüstrisinin lider teknoloji çözümleri sağlayıcılarından biri olan Amadeus’un Türkiye Pazarlama ve İletişim Müdürü Çiğdem Cengiz, “30 yıldır dünyada 190 üzeri ülkede teknoloji, inovasyon ve eğitim alanında seyahat endüstrisinin geliştirmek üzere yatırım yapıyoruz. Eğitimdeki yatırıma çok önem ve değer veriyoruz. Sadece 2015 yılı içerisinde eğitime 9.6 milyon euro değerinde yatırım yaptık. Teknoloji ve inovasyonun arkasındaki itici gücün eğitim olduğunun bilinciyle eğitim alanındaki yatırımlarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gençler geleceğimiz biz de geleceğe yatırım yapıyoruz. Bu eğitim sonrası sertifikalarını alan gençlere turizm alanındaki kariyerlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

35 saat eğitim
Amadeus’un eğitim ekibi tarafından Plaza Akademi ile beraber Uludağ Üniversitesi Ali Osman Sönmez yerleşkesinde 3-7 Temmuz 2017 tarihleri arasında 5 tam gün toplam 35 saat süren kursa 15 kursiyer katıldı. Ali Osman Sönmez yerleşkesindeki bilgisayar donanımlı sınıflarda Amadeus Türkiye eğitmenleri tarafından verilen eğitimin sonunda 3 saat süren sınavda taban puan olan 80 puan barajını aşan 10 kursiyer uluslararası geçerliliği olan ve dünyanın her yerinde kullanılabilen Amadeus Rezervason ve Otomatik Fiyatlandırma Sertifikası almaya hak kazandı. Uludağ Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarından mezun duruma gelmiş öğrenciler ile turizm alanında iş sahibi olmak isteyen gençlerin ilgi gösterdiği kursta sınavı geçen gençlere sertifikaları  bugün sertifikaları törenle teslim edildi. Eğitim ile Turizm alanında mevcut olan nitelikli personel boşluğunun doldurulması hedefleniyor. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder