20 Ekim 2018 Cumartesi

TEV'den Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a Plaket

Türk Eğitim Vakfı Merhum İş Adamı Ali Haydar Ersoy’un Anlamlı Bağışına İstinaden Ailesine Teşekkürlerini Sundu. Türk Eğitim Vakfı Merhum İş Adamı Ali Haydar Ersoy’un anısına istinaden oğulları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Sinan Ersoy ve Hakan Ersoy’a teşekkür sertifikası takdim etti. Doksan yıllık ömrü süresince birçok başarıya imza atmış önemli bir hayırsever ve iş adamı olan Türk Turizminin duayen isimlerinden merhum Ali Haydar Ersoy’un Türk Eğitim Vakfı’na yaptığı vasiyet bağışına istinaden oğulları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Sinan Ersoy ve Hakan Ersoy’a teşekkür sertifikası takdim edildi. 


Divan Elmadağ’da gerçekleşen törene TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Yönetim Kurulu Üyeleri Bengü Balkır Mısırlıoğlu, Prof. Dr. Bahattin Bahadır Erdem, Ali Kibar ve TEV Genel Müdürü Yıldız Günay ev sahipliği yaptı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, “2018 yılında aramızdan ayrılan Merhum Ali Haydar Ersoy mütevazi, cesur, dürüst, işini seven bir iş adamıydı. Kurduğu şirketler ve yaptığı girişimlerle alanında öncü olmuş bu başarılı iş insanının birikimini, Türkiye'nin eğitim konusunda yardıma ihtiyaç duyan gençlere burs veren ve onlara çağdaş bir yaklaşımla eğitim desteği sağlayan Türk Eğitim Vakfı'na bağışlaması, Ersoy’un yüce gönüllülüğünü ve ülkesine duyduğu sorumluluğu kanıtlıyor. Kendisini rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

Yeni eğitim-öğretim döneminde 12 başarılı öğrencimiz bu bağış vesilesiyle Üstün Başarı Burslarıyla desteklenecek.

Ersoy Ailesine minnet ve şükranlarını ifade eden Yırcalı, “Aile meclisi olarak karar verip bizlere emanet ettiğiniz bağışı ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize hakkaniyetle ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz. Yeni eğitim-öğretim döneminde 12 başarılı öğrencimiz bu bağış vesilesiyle geleceğin liderlerini desteklemek üzere verdiğimiz Üstün Başarı Burslarıyla desteklenecektir. Gençlerimizin eğitimle yüreklerinden gözlerine yansıyan şükran ışıkları merhum Ali Haydar Ersoy’u ebedi dünyada huzurlu kılarken, bu dünyada da yaşatmaya devam edecektir. Siz değerli aile üyelerinin nezdinde merhuma bir kez daha şükranlarımızı sunarken, vakit ayırıp bu mütevazı törenimize katılarak bizlerle beraber olduğunuz için teşekkür ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.  

Türk Eğitim Vakfı’nın genel faaliyetleri ve Ailenin desteklediği Üstün Başarı Bursları hakkında bilgi veren TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, ‘’Üstün Başarı Bursu geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla vakfımızın 40. kuruluş yılı olan 2007’de başlatılmıştır. Her yıl yaklaşık 60-70 yeni öğrenci TEV Üstün Başarı Bursu almak üzere seçilmektedir. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Bu burs türü özellikle Türkiye’nin en başarılı öğrencileri olma kriterinin yanında ihtiyaç ve liderlik özellikleri de dikkate alınan ve seçimi özenle gerçekleştirilen bir süreci kapsamaktadır. Değerli merhum babanız adına kullanılacak fon verdiğimiz bu rakamı yeni dönemde arttırmamıza vesile olacak. Üstün başarı burslarımızın sürdürebilir olmasına katkı sağlayacak bu önemli bağış sayesinde Ersoy Ailesinin hayırseverlik mirasını nesilden nesile aktarırken öğrencilerimizin her biri Türkiye'ye layık bireyler olarak yetişecek. Bu vesileyle merhumu rahmet ve minnetle anıyor, aileye teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi. Tören TEV yönetiminin Ersoy Ailesine “teşekkür sertikası” takdim etmesiyle son buldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder