22 Ocak 2021 Cuma

Derya Şen Müzik Dünyasına Adım Attı

TURİZMİN SESİ

Her oyuncunun iyi şarkı söylemesi gerektiğini söyleyen Derya Şen Akbacak, “her iyi oyuncu şarkıcı olur ama her şarkıcı oyuncu olamaz” diyerek Pandemi döneminde müzikal yönünü tam olarak ortaya çıkardığını ifade etti ve Şen “Çocukluğumdan beri iyi Cümbüş çalarım, sesimin farkında değildim, pandemi döneminde sesimi keşfettim, soprano bir sese sahibim, bundan sonra hem kamera önünde hem de sahnelerde olacağım” dedi.

Oyuncu Derya Şen Akbacak, Pandemi  döneminde bu parça ile tanışarak biraz işin içeriğinde “Şiddete Hayır” mesajı verdim, bu mesajı da vermeye çalışıyorum. Yani “Zulmet” parçanın adı ama “Zulmetme” demek istiyorum dedi.

AYVAZ YATAR, DERYA YAPAR… EŞİM ÜNLÜ BİR ŞEF AMA EVDE YEMEKLERİ HEP BEN YAPARIM O YATAR…

Zulmet şarkısını seslendiren Derya Şen Akbacak; “Zulüm görürsünüz ama herkese karşı güçlü görünürsünüz ya işte bu şarkı tam da bunu anlatıyor. Benim sonumu getirirken kendi sonunu da getiriyorsun dedirtiyor, şarkıyı söylerken duyguları yaşadım bir nevi sosyal mesaj veriyor. Eşimle sıkıntı yaşadığımız bir pandemi döneminde bu şarkıyla ilerledik. Eşim ünlü bir şef olan Ayvaz Akbacak ama pandemide çok tartıştık. Evde yemekleri hep ben yaparım o yatar.”

derya-sen-akbacakzulmetderya-karaman-001.jpg

PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRENLERDENİM

Derya Şen; “COVİD-19 virüsü nedeniyle sıkıntılı bir döneme girdik, ben pandemiyi fırsata çevirenlerdenim. Biz oyuncu olarak bazı şeyleri ifade etmek istedik. Sadece kadınlara ithaf etmedim hem kadın hem erkeklere ithaf ettim.”

PANDEMİ BENİ “ZULMET” LE BULUŞTURDU

Derya Şen, “Oyuncuyum, 3-4 tane müzik aleti çalıyorum ama sesimin farkında değildim. Sesimi keşfettim ve sesimi duyurmak istedim. Engelli hayranlarım sizi göremiyoruz ama sesinizi duymak iyi geliyor dediler bu parçanın çıkışına sebep oldular. Onlar için “Engelim özgürlüğüme engel değil, Şiddetin her türlüsüne karşıyım” diyorum.

ŞİDDETE HAYIR, SANATA EVET

Derya Şen; “Kadının mutluluğu ve hüznünü anlatan bir şarkı olan “Zulmet”in Remix çalışmasıyla da patlayacağız. Dizi görüşmelerim de devam ediyor. Atölye çalışmalarımıza da devam ediyoruz ve oyunculuk eğitimi veriyorum.”

“ZULMET” ŞARKISI İLE ÇIKIŞ YAPTINIZ, ŞARKININ YOLCULUĞUNDAN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

“Zulmet” biraz Kadınlara yönelik oldu. Bunu itiraf ediyorum. Biraz da böyle psikolojik bunalım da olduğum bir dönemde karşıma çıktı. Malum pandemi döneminde ilişkiler, karı-koca aralarında tartışmalar gibi birçok şey yaşandı. Bunu yaşamadım diyen yalan söyler. Böyle bir dönemde bu parça ile tanıştım. Biraz işin içeriğinde “Şiddete Hayır” mesajı var, bu mesajı vermeye çalışıyorum. Yani “Zulmet” parçanın adı ama “Zulmetme” demek istiyorum. Şu an toplumda yüzlerce, milyonlarca kadınların, erkeklerin de tabii ki yaşadığı, ama aslında en çok kadınlarımızın yaşadığı bir zulüm var, zulüm gören erkekler de var. Onları da es geçmek istemiyorum. Bu noktada bir sanatçı olarak sesimizi duyurmak istedim. En büyük görevimiz, bir sanatçı insansan yaptığın her şeyde bir toplumun parçası oluyorsun. Zulmetle de zulmetmemeyi İnşallah öğreteceğim. Bu parça ile bir önderlik yapmak istiyorum.

PARÇANIN SÖZ, BESTE VE MÜZİĞİ KİME AİT?

Söz, beste ve müzik Derya Karaman'a ait. Onun adı da Derya yani Deryaların yarattığı bir parça. Derya'nın anlamı da zaten Derya; deniz, engin bilgisi olan, sonsuzluk anlamına geliyor. Bu parça o yüzden “Deryaların Parçası” oldu ve umarım herkes tarafından beğenilir, dinlenilir ve en önemlisi mesajlar yerine gider.

SİZ ASLINDA EKRANLARIN SEVİLEN YÜZÜ, AYNI ZAMANDA GÜLER YÜZLÜ DURUŞUNUZLA DA İNSANLARA KENDİNİZİ SEVDİREN BİR KARAKTERSİNİZ. BİRÇOK DA HAYRANINIZ VAR. BU PARÇANIN DEVAMI GELECEK Mİ?

Bu yıl minimum 3 parça ile gelmek istiyorum. Aynı zamanda oyuncuyum. Oyunculuğumla ilgili de bazı projelerde var olmaya devam edeceğim fakat itiraf ediyorum şarkı da kendimi buldum. Her gülen insanın aslında arkasında bir keder bir de hüzün var. Bunu ben de yaşıyorum, soyadım “Şen” yeri geliyor Şen şakrağım klibimde de biraz bu mesajı vermek istedim, böyle çok mutlu bir kadın ama birden klibin sonunda ağlıyor, gözyaşları ve makyajı akmış. Kendim bile çok etkilendim açıkçası bana klip de gerçekten mi ağladın diyorlar. “Evet” gerçekten ağladım klibin sonunda.

SÖZ VE BESTE YAZARI OLAN DERYA HANIMDAN DUYDUĞUMUZA GÖRE BU ŞARKIYI EN ÇOK HİSSEDEREK SÖYLEYEN VE HAK EDEN SİZ OLDUĞUNUZU SÖYLEDİ. SİZ DE GERÇEKTEN HAKKINI VERMİŞSİNİZ. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ. PEKİ YAKIN ZAMANDA DİZİ PROJENİZ OLACAK MI?

Tabii ki olacak. Hatta kendimin bir projesi var inşallah onu hayata geçireceğim. O da sürpriz olsun yakın zamanda da paylaşacağım. Ama o komedi olacak komedi ile geleceğim artık ağlatmayacağım güldüreceğim.

derya-sen-akbacakzulmetderya-karaman-002.jpg

DERYALARLA “ZULMET”

Söz, beste ve müzik yazarı Derya Karaman; “Kadına olan psikilojik ve fiziksel şiddeti şarkıyı taşıyabilecek 4-5 sanatçımız geldi ama Derya çok samimi ve hissederek okudu. O da benim gibi sürekli üzülenlerden. İçi kan ağlayan bir kadının nasıl gülüp, güçlü göründüğünü gösterdi. Şarkımı çok güzel taşıdığı için teşekkür ediyorum. Ben genelde azeri şarkılar yazıyorum, Azerbaycan’a 4 şarkı sattım bunu da çevirmeyi düşünüyordum ama Derya’yla uzun zamandır çalıştığım ve tanıdığım biri olduğu için onunla çalışmayı tercih ettim” dedi.

derya-sen-akbacakzulmetderya-karaman-004.jpg

Dark’n dark müzik yapım ile anlaşan sevilen oyuncu ilk çıkışını pop tarzında, söz ve müziği Derya Karaman imzası taşıyan “Zulmet” isimli eserle yapıyor. Ünlü oyuncu Derya Şen’in seslendirdiği “Zulmet” isimli eserin aranjörlüğünü Emrah Menteş üstlenirken, klip çalışmasında kamera karşısına kendi yetiştirdiği Derya Şen Oyunculuk Atölyesi’nin başarılı oyuncusu Barış İçel ile geçti.


derya-sen-akbacakzulmetderya-karaman-003.jpg

Derya Şen Akbacak, hem aktris, hem oyuncu eğitmeni, hem oyuncu koçu, hem sosyolog, hem reklamcı, hem de bir anne. Şimdi ise, oyunculuğunun yanı sıra müzik dünyasına da adım attı.

DERYA ŞEN AKBACAK KİMDİR?

Başarılı oyuncu Derya Şen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Ayrıca 2 yıl Plato Film Okulu Dizi ve Sinema Oyunculuğu eğitimi almıştır. 1982 yılında dünyaya gelen Derya Şen Mersin Tarsus doğumludur. Öznur Kula Menajerlik’e bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Derya Şen aslen Selanik göçmenidir. Bir röportaj’da babaannesi ve dedesinin 1924 senesinde mübadele ile Selanik’ten Anadoluya  göç eden Müslüman Türklerden olarak kökenini açıklamıştır. 10 sene profesyonel olarak lisanslı voleybol oynamıştır. Arka sıradakiler, Aile Reisi, Gerçek Masallar, Lale Devri, Kabaktan mı Dudaktan mı?, Baba Dostu, Düşman Kardeşler, Seksenler, Mihrap Yerinde, Yahşi Cazibe, Böyle Bitmesin, Kardeş Gibi, Vay Başıma Gelenler, Balıkçının Karısı, Elif gibi bir çok projede rol almıştır. Günümüzde ise oyunculuk görüşmeleri devam etmekte olup, Müzik dünyasına adım atarak “Zulmet” şarkısını seslendirmiştir.

WEB MEDYA Grubu ve  Turizmin Sesi'nin onayı olmadan, yazılı haberlerin ve fotoğrafların tümü veya bir bölümünün kullanılması ya da bir kısmının kopyalanması yasaktır. Aksi taktirde ADA Hukuk Bürosu yetkilidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder