28 Haziran 2018 Perşembe

TATVAN yıldızlar geçidi ile festivale hazırlanıyor

Bitlis'in Tatvan ilçesi Akkaya Production organizasyonu ile yıldızlar geçidine ev sahipliği yapacak. Bitlis’in Tatvan ilçesi, bu yıl 50. düzenlenecek olan Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivaline hazırlanıyor

Her yıl geleneksel olarak 1 – 10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen fuara ev sahipliği yapacak olan Tatvan’da, hazırlıklar devam ediyor. Tatvan Belediyesi tarafından düzenlenecek olan fuar için son hazırlıklar yapılırken, fuara bu yıl yoğun ve geniş kapsamlı bir katılım bekleniyor.Şölen havasında geçmesi planlanan fuarın 50. yılı için şanına yaraşır, geniş kapsamlı bir program hazırlandı. Koray Avcı, Bülent Serttaş, Manuş Baba, Gripin, Derya Uluğ, Ufuk Özel, Maral, Yeni Türkü Grubu ve Ebru Yaşar gibi birçok ünlü sanatçının sahne alacağı fuar organizasyonunu üstlenen Akkaya Prodüksiyon fuar kapsamında, ayrıca futbol turnuvası, halk konserleri, halk oyunları yarışması, fotoğraf sergisi, Nemrut yayla şenlikleri, resim sergisi, kitap sergisi, çocuklara yönelik etkinlikler, bisiklet yarışları ve çeşitli spor gösterileri gibi birbirinden farklı birçok etkinliğin düzenlenecek.


Tatvan ilçesinde bulunan Fuar Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenecek olan fuarın açılışı ise, 1 Temmuz Pazar günü saat 18.00’da yapılacak. Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali ile ilgili değerlendirmede bulunan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, fuarın 50. yılına özel organizasyon düzenlediklerini söyledi.


Fuarın şölen havasında, bol konserli ve bol etkinlik içinde bir program hazırladıklarını söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “Tatvan Belediyesi olarak her yıl geleneksel  olarak düzenlemiş olduğumuz fuarımızı bu yıl ‘Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali’ adı altında 50.’sini düzenleyeceğiz. Bu sebeple 50. yıla yaraşır, geniş kapsamlı bir program hazırladık. Programımız içerisinde birçok ünlü sanatçının yer alacağı konserler, yarışmalar, gösteriler, turnuvalar, sergiler, şenlikler ve çeşitli spor gösterileri yer alacak.Bu yılki fuarımızda hem ticaret hem sanayi hem de kültür sanat bir arada olacak. Tatvan olarak heyecanla açılışı yapacağımız gün olan 1 Temmuz gününü bekliyoruz dedi.  1 Temmuz Pazar günü saat 18.00’da açılışı gerçekleşecek olan fuara  herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum dedi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder