4 Aralık 2022 Pazar

Bentour Reisen; Emin adımlarla sektörün lideriyiz

Bentour Reisen Başkanı Kadir Uğur ve Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur ve Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, 2023 hedeflerini açıkladı.

Bentour Reisen Başkanı Kadir Uğur ve Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur ve Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Belek Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirdikleri basın toplantısı ile 2023 hedeflerini açıkladı. Bentour Reisen, onuncu ‘KOMEDİ GECESİ’ kapsamında 800 seyahat acentası çalışanlarını, temsilcilerini Antalya'ya getirdi. Türkiye seyahat uzmanı Bentour Reisen bu büyük etkinlik sırasında, yaz programını sunarak önümüzdeki yaz için tatil programları hakkında bilgi verdi.

bentour-reisen-baskani-kadir-ugur-ve-bentour-reisen-ceosu-deniz-ugur-ve-bentour-almanya-genel-muduru-songul-goktas-rosatisevda-yilgaz.jpg

Bentour Reisen Başkanı Kadir UĞUR; İki senenin ardından sizlerleyiz sizleri özledik. Pandemiye güle güle dedik Turizme hoş geldin dedik.2 comedy nigyt yapamadı aslında 12’ncisi olacaktı ama bu sene 10’ncusunu yapıyoruz. Bentour Comedy Night nasıl doğdu. 54 senedir turizmin içindeyim. Almanya’da tur operatörü kurduk .Özel bir şey yapalım istedik Turizm Acentalarına doğru bir ürün seçtik.  Almanya’da discolara çok kolay girilmiyor .Güvenlik kartları güvenlikler derken gençleri davet ettik. Bentour Comedy Night gecelerine başladık. İsviçre’ye gelince başka bir şey yapalım dedik seyahat acentası çalışanları olimpiyatı çıkardık. 3 sene civarında yaptık. Madalyalar dağıttık. Olimpiyat komitesinden bize ağır bir mektup geldi.

kadir-ugur.jpg

Bizim ismimizi kullanıp böyle organizasyonlar yapamazsınız size ihtar ediyoruz yoksa cezai işlemleri başlatırız diye.Hemen devreye Deniz Uğur  girdi Baba bunlarla uğraşmayalım dedi. Ne yapalım dedim. O da zaten bu Comedy dedi. Bende o zaman Comedy Night yapalım dedim.Oradan Comedy Night ortaya çıktı. Comedy Night’a da Almanya İsviçra Avusturya şehirlerinde yapmaya başladık.10 şehri dolaşıyoruz bu bize çok ağır geldi. Bütçemizi çok aştı. Bakanlıktan da destek alamadık. Sonra karar verdik Antalya’ya taşıdık Comedy Night’ı 3 günde bu işi hallettik ve daha ucuza geldi bize. Özcan Çoşar ilk Münihte çıktı 10 yıl önce millet yuhaladı. Ben çıktım biraz havayı dağıttım. Özcan Çoşar bana bunu telafi edeceğini söyledi. Sonra birkaç sene sonra bir baktım tevizyonlara çıkıyor meşhur olmuş. Arıyorum telefona bakmıyor bu akşam bizlerle birlikte sahne alacak. Kuliste şimdi ben telefona cevap vermemesinin nedenini soracağım. 

COMEDY NIGHT ASLINDA BİR TEŞEKKÜR TOPLATISIDIR

Yeni bulduğumuz ürünleri sunma fırsatı doğuyor. Ben fazla hikaye anlatmayayım gerçeklere dönelim. Deniz ve Songül hanım bilgiler verecek.

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur; biz hizmet sektöründeyiz bizim ana sloganımız mutlu eden şirketiz. Biz insanları nasıl mutlu edebiliriz acentalarımızı nasıl mutlu ederiz. Comedy Night tamamıyla budur.

bentour-almanya-genel-muduru-songul-goktas-rosati.jpg

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati; Sözlerime bir ünlü Nepalli dağcının sözü ile başlamak istiyorum. Bizde bu dağcı gibi emin adımlarla zirveye gidiyoruz. Bu senenin keyfini yaşıyoruz. 170 bin misafir ağırladık. Bizim için sürdürülebilirlik çok önemlidir. Güvenirlilik inanç ve partnerlik çok önemlidir. 2023’de  uçuş programımızı Almanya, İsviçre, Avusturya ve Hollanda’dan %51 artışla açtık. Her gün günlük uçuşlar sağlıyoruz.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ GELİŞTİRİYORUZ

İstanbul paket turları sunuyoruz. Mavi yolculuk ve Villa konsep hizmeti sunmaya başladık. Vip hizmetlerimizi Antalya’da sunmuştuk. Şimdi Bodrum ve İzmir içinde VİP Hizmet vereceğiz. 2023'te ağırlık noktası, büyük ölçüde genişletilmiş bir ürün portföyü, uçuş kapasitesindeki %51 artış ve Bentour Reisen'in etkinlikte açıkladığı  yeni dijital hizmet platformu MyBentour.de'de yer alıyor. Müşteri, rezervasyon yaptığı seyahatle ilgili tüm bilgileri MyBentour.de'de bulabilir. Faturalama ve seyahat belgelerinden ülkeye giriş için gerekli bilgileri, uçuşlar, transferler ve otellerle ilgili bilgilere ve tur rehberinizle iletişim seçeneğine kadar her şey burada bulunabiliyor. Bentour Reisen bununla yalnızca müşteriler için değil, aynı zamanda seyahat acenteleri için de işleri kolaylaştırmak, yolculuktan önce mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamak ve böylece daha iyi bir hizmet imkanı yaratıyor. Bu sistemin en önemli kolaylıklardan biri de koltuk rezervasyonu, özel bagaj veya geziler gibi ek hizmetler burada kolayca ve rahatlıkla rezerve edilebiliyor.

bentour-almanya-genel-muduru-songul-goktas-rosati-002.jpgMüşterilere sağlanacak ek tur operatörü hizmetlerinden (örneğin geziler, özel transferler veya havaalanı servisi) kaynaklanan gelirlerin komisyonları tamamen seyahat acentelerine ait olacaktır. Bununla tur operatörü Bentour Reisen hizmet yelpazesini sürekli olarak genişlettiğini ve hem seyahat acentelerini hem de ortak müşterilerini yakından takip ettiğini bir kez daha gösteriyor. Ayrıca Türkiye uzmanı Bentour Reisen aynı zamanda bugün artık müşteriler tarafından iyi bir hizmet olarak kabul edilen FlexOption'ın mucidi olarak kabul ediliyor. Bizim için önemli olan misafirin mutlu olması Türkiye misafirperverliği. Bizim insanlarımız canı gönülden hizmet veriyor. Geleceğimizi de düşünmek zorundayız. Bizim için sürdürebilirlik hem ekolojik hem ekonomik  hem de sosyalde önemlidir. Antalya’da Bentour ormanı kurarak 15 bin ağaç diktik. 2023 yaz programı için olumlu düşünüyoruz. Savaş var enfilasyon var olsa da biz 2023 yılından umutluyuz. Geleceğimizi inşa ederken sürdürülebilirlikle devam edeceğiz.Bu nasıl olacak. Sağlam bir mali yapımız var. Güvenilir ve seyahatlarda sorumluluk alır. Her kriz bir şans getiriyor. Biz Bentour Reisen olarak direçlik kazandık  bağışıklık kazandık. Türkiye hep krizlerle karşı karşıya geldi Türkiye bu krizlerden hep çıktı.

bentour-almanya-genel-muduru-songul-goktas-rosati-001.jpg

Bentour Reisen Başkanı Kadir UĞUR; Köpek size saldırırsa kaçarsanız kovalar biraz üzerine gider sopayı gösterirseniz geri adım atar. Ben 54 senede 22 tane kriz yaşamışımdır. Hep üstüne gittik durmadık. Pandemi zamanında da durmadık. Pandemi sırasında diğer tur operatörleri geri çekildi açtılar kapattılar bürolarını. Biz çalışıyorduk. Kimseyi işten çıkarmadık. Dedikki anca beraber kanca beraber. botla okyanustayız ya sahile varırız ya hepimiz batarız dedik. Bu fikirle yola çıktır 150 bin yerine 50 bin getirdik ama oldu. Geçenlerde istanbul'da arkadaşlar şikayet ediyorlar eleman bulamıyoruz diye  sen elemanını kapıya koydun ona vefanı göstermedin ki niye şimdi senin yanında olsun. Bentour Reisen böyle hiç olmadı çalışanına hep sahip çıktı. Pandemi de durmadık 85 kişinin çalıştığı incoming acentasını kurduk. Bu duraklamayı fırsata çevirdik.

kadir-ugur-001.jpg

PANDEMİDE YARA ALMADIK

Otellere bankalara borcumuz yok.Hatta kardayız. Bentour Reisen’in sahibi olmaktan gurur duyuyorum.Çoğu tur operatörleri yara alıp  battı. 2’ye aldı 1’e sattı bu nedenle de battılar.Biz hizmete önem veriyoruz vazgeçilmeziz diyoruz.Türkiye’nin güler yüzlü bir tur operatörüyüz diyoruz.Diyeceksiniz ki Türkiye’den yardım aldınız mı? 5 kuruş almadık.Diyeceksiniz ki nasıl yaptınız.Kendi imkanlarımızla yaptık.

SON BİR PROJEM DAHA VAR

Havaalanı yolu üzerinde arazi aldım oraya 6 katlı Bentour Reisen merkezi kuruyorum. Üçüncü katında yüzme havuzu, hamam ve  sauna spa merkezi var.

bentour-antalya-merkez-bina.jpg

Yaptığımız iş meşakatlı bir iş dur durağı yok arkadaşlarımın hepsi canla başla çalışıyor. Onların sayesinde burada oturuyoruz.onların güler yüzü onların duyarlılığı çok önemli.

bentour-antalya-merkez-bina-001.jpg

Pandemi zamanında bir çok tur operatörüne müşterileri ulaşamadı ama biz 7/24 her iletişim kanalından ulaşabildiler. Bizler çalışan arkadaşlarımızın duyarlılığı sayesinde burada oturabiliyoruz.

deniz-ugur-001.jpg

Bentour Reisen CEO’su Deniz UĞUR ; Ana sloganınımz ‘mach glücklich’tir Her zaman misafirlerimize bunu sağlamak için yola çıkıyoruz . Ana konumuz farklı olmak. Klasik tur operatörlerinin yaptığı belli. Uçak satar  oteli ayarlar transferi yapar. Bazıları ise ucuz satar fiyatları kırar ucuzcu operatörlerdir. Bizim öyle bir düşüncemiz yok. Biz kaliteli müşteri bulmak isteriz

BENTOUR REISEN FARKLI OLMAK ZORUNDADIR

Bentour Reisen ürünlerinde farklı olduğu zaman farklılık yaratır. Biz ek hizmetlerimizle  farklılık yaratacağız. Müşteriler özel olmak ister onların mutlu olmaları için yüzlerindeki tebessümü görmeliyiz. Bizim hedefimizde Bentour Reisen olarak liderlik vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder