20 Nisan 2023 Perşembe

IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender; 450 milyar $'lık hacmi Türkiye'ye kazandıracağız

450 milyar dolar ticari hacme sahip destinasyon düğün firmaları Uluslararası Organizasyon ve Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) ev sahipliğinde Kıbrıs’ta buluştu. TravelShop Turkey'in düzenlediği B2B görüşmelerinde Uluslararası Organizasyon ve Destinasyon Düğün Profesyonelleri, meslektaşlarıyla turizm sezonunda iş birliğini geliştirmek ve ortak projeler üretmek üzere, Concorde De Luxe Resort Kıbrıs'ta bir araya gelerek Kıbrıs’ın Eşsiz Mavisi ve Doğal Güzelliğini bir arada keşfetti.

TravelShop Turkey, IADWP, TGA, THY, GEWC, Cyprus Global ve Concorde Luxury Resort işbirliği ile dünyanın en iyi destinasyon düğün planlayıcıları Kuzey Kıbrıs’ın en güzel otellerinden olan Concorde Luxury Resort’ta bir araya geldi.17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Düğün organizatörleri buluşmasında 80 ülkeden 250’ye yakın dünyanın en iyi destinasyon düğün planlayıcıları ile aralarında yıldızlaşmış 20’yi aşkın konuşmacının yanısıra Hindistan’ın en varlıklı ailesinin mensubu Udaipur Prensi Maharaca Lakshyaraj Singh Mewar ve İspanya Kraliyet Aileisne mensup Tamara Czartoryska’nın da bulunduğu kraliyet ailesi mensupları, KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakan Yardımcısı Mustafa Köprülü ile çok sayıda üst düzey bürokrat bir araya geldi.  

Türk Turizmci Uluslararası Organizasyon ve Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Avrasya Başkanı Murtaza Kalender’in öncülüğünde, Hindistan GEWC Başkanı Vijay Bokaria işbirliği ile buluşan katılımcı firmalar 2023 yılı düğün sezonunda mevcut lokasyonlarla birlikte yeni lokasyonları ve sektördeki yenilikleri değerlendirdi.

Destination Wedding conference-B2B Networking Event in North Cyprus buluşmasında Sektörün enleri arasında yer alan Hindistan başta olmak üzere çok sayıda ülkeden sektör temsilcisi çalıştaya katkıda bulundu. 

IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender’in açılış konuşmasında;450 milyar dolarlık hacmi Türkiye'ye ülkelerimize kazandırma istiyoruz.

Hindistan ile işbirliği yapıyoruz. Hindistan’ın en büyük düğün planlayıcıları Türkiye’ye ve Kıbrıs’a geldi. Çok güzel bir çalıştay ve paneller yaptık. İkili görüşmeler gerçekleştirdik. Amacımız dünyada 400-450 milyar dolar hacmi olan düğün destinasyonlarını Kıbrıs’a ve Türkiye’ye kazandırmak olacak. Düğünlerde lüksün sınırı yok. 50 Milyona dolara bir düğün yapıldığını biliyorum. Ama ortalama 1 milyon doların altına da inmiyor. Çok yakında çok büyük düğün organizasyonlarını bundan böyle Kıbrıs’ta ve Türkiye’de de görebileceğiz” dedi. 

IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender, indistan’ın en büyük düğün planlayıcılarını getirdikleri nitelikli turist hedefleri olduğunu bu yüzden  turist profilinin iyileşmesine katkı sağlayacağının altını çizdi. Acentalarımıza yeni rota ve tur programlarını paylaşma imkânı sağladık. Verimli geçen etkinlikte, Dünya turizm temsilcileri de Kıbrıs’da acentelerimiz ile tanışarak yeni iş birlikleri sağlamak istediklerini belirttiler. 

Uluslararası mesleki bağların kuvvetlendirilmesi ve yeni iş birliklerinin inşa edilerek  acentalarımıza katkı sağlanması konusunda B2B toplantı katılımlarımız yıl boyu devam edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder