19 Nisan 2023 Çarşamba

Travel Shop Turkey ile Düğün Planlamacıları Kıbrıs’ta

KIBRIS- WorkShop TravelShop Turkey 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Concorde Luxury Resort Hotel Kıbrıs’ta Destination Wedding Conference ve B2B Networking Event etkinliği bugün başladı. Destination Wedding Conference ve B2B Networking Event etkinliğinin açılış seremonisinde kurdele kesimi gerçekleşti ve ardından konuşmacılar sahnede yerini aldı. Açılış konuşmalarını; TravelShop Turkey &Murtis Tour Kurucu ve CEO’su Murtaza Kalender, KKTC Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtım ve Pazarlama Sorumlusu Mustafa Köprülü, GEWC'nin Kurucusu Vijay Bokaria, Concorde Luxury Resort Hotel Strateji ve Planlama Direktörü Mehmet Mülayim, Rui Mota Pinto Wedding Kurucusu Rui Mota Pinto ve THY Mumbai Ofis’ten Ashish Vyas yaptılar.

DÜNYADA 400 MİLYAR DOLAR GELİR HACMİNE SAHİP DÜĞÜN TURİZMİNDEN TÜRKİYE HAK ETTİĞİ PAYI ALAMIYOR

travelshop-turkey-murtis-tour-kurucu-ve-ceosu-murtaza-kalender-004.jpg

Dünyada 400 milyar dolar gelir hacmine sahip düğün turizminden Türkiye’nin hak ettiği payı alamadığına dikkati çeken TravelShop Turkey &Murtis Tour Kurucu ve CEO’su Murtaza Kalender; “Destination Wedding Conference ve B2B Networking Event etkinliği ile öncelikle Kıbrıs’ı ve Türkiye’yi tanıtmayı amaçlıyoruz. Çünkü dünyada 400 milyar dolar hacime yaklaşan bir düğün turizmi sektöründen bahsediyoruz. Kişi başı harcaması 2500 dolarları buluyor. 

Ülkemizde yeteri kadar özellikle düğün turizminde tanıtım olmadığı için ülkemizi ve Kıbrıs’ı düğün turizminde tanıtarak özellikle dünyadaki en seçkin konuşmacıları, düğüncüleri buraya getirdik. Buraya gelen düğüncülerin ortalama düğün bütçesi 1 milyon doların üzerinde. Çevremde 20 milyona düğün yapan da var, 50 milyona düğün yapan da var. Yerinde tanıtarak buradaki iş ortaklarımızla birlikte Uluslararası mecralarda tanıtmak istiyoruz” dedi.

travelshop-turkey-murtis-tour-kurucu-ve-ceosu-murtaza-kalender-001.jpg

ETKİNLİĞİMİZDE 50’YE YAKIN ÜLKEDEN 300’E YAKIN KATILIMCI VAR

Murtaza Kalender; “Yaklaşık 50’ye yakın ülkeden 300’e yakın düğün profesyoneli katılımcılar geldi. Özellikle Hindistan, Amerika, Venezuela, Malta, Avustralya gibi dünyanın her yerinden düğüncüler geldi. Çünkü yaklaşık bir yıldır burayı tanıtıyorduk. Aslında bizim birinci etkinliğimiz Mart ayındaydı, depremden dolayı Mart ayındaki etkinliğimizi değiştirdik. Şu anda ciddi bir katılım ve yoğun bir ilgi var” dedi.


HEDEFİMİZ, ÜLKEMİZİN 5 YILDA İLK 10’A GİRMESİNİ SAĞLAMAK 

TravelShop Turkey &Murtis Tour Kurucu ve CEO’su Murtaza Kalender; “5 yıllık bir çalışma ile Türkiye’yi Düğün turizminde ilk 10’a sokmayı amaçlıyoruz. Tabii ki burada devlet yetkililerimizin de yardımına ihtiyacımız var. Özellikle vize konusunda yaklaşık kişi başı bir kişinin vizesi 300 dolara mâl oluyor. Zaman da alıyor, bu sebeple vizede kolaylık olursa, havayolları da daha çok uçarsa özellikle Hindistan destinasyonuna inanıyorum ki Türkiye 5 yıl içinde ilk 10’a girecektir” dedi

4 YILI SONUNA KADAR 150 DESTİNASYONA ÇIKACAĞIZ

Murtaza Kalender; “2024 yılında Türkiye’de Türk Havayollarından sonra dünyadaki en çok destinasyonda ofisi bulunan firma olacağız. Şu an itibariyle 120 ayrı destinasyonda temsilci ofislerimiz oldu. Bizim özellikle yurtdışında ve yurtdışı turizm STK’larında daha çok olmamız lazım. 

Daha çok oralarda bulunmamız ve daha çok emek harcamamız lazım. Çünkü eğer turizmi özellikle Türkiye’de 81 ilde 12 aya yaymak istiyorsak çeşitlendirmemiz de lazım. Bu bizim yeni bir projemiz değil, 2015 yılından beri çalışıyorduk. Bu sene 120 ayrı destinasyona çıktık. İnşallah 2024 yılı sonuna kadar 150 destinasyona çıkıp, ülkemizin Türk bayrağımızı her yerde dalgalandıracağız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder