6 Mayıs 2024 Pazartesi

EFES Örenyerini ışıklandırıp gece ziyarete açtı

SICPA, “Gece Müzeciliği” projesi ile Türkiye’nin zengin tarihi ve kültürel mirasını aydınlatıyor.SICPA Türkiye, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hayata geçirdiği “Gece Müzeciliği” projesiyle, ülkemizin eşsiz tarihi mekanlarını ve zengin kültürel miraslarını, gün batımı sonrası bambaşka bir atmosferde ziyaretçilerle buluşturuyor. Gece Müzeciliği uygulaması sayesinde EFES Örenyeri’nin ziyarete açık olduğu saatler arttı. Özellikle yaz aylarında, sıcak nedeniyle buraları gündüz ziyaret edemeyen yerli ve yabancı turistler, artık geceleri de güvenli bir şekilde EFES’i gezebilme imkanına kavuştu.

efes-orenyerisicpa-turkiyet-c-turizm-ve-kultur-bakanligi-milli-saraylar.jpg

Türkiye’de ilk defa EFES Örenyeri’nde uygulamaya konulan Gece Müzeciliği hakkında açıklamalarda bulunan SICPA Türkiye CEO’su Sami Çebi, “Türkiye turizmi adına bizi en çok heyecanlandıran projemiz olan Gece Müzeciliği’ni EFES’te hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Sektörümüze yeni bir soluk getiren bu uygulamanın ülkemizin bu alandaki gelirlerini arttırma hedefine önemli bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi. 

efes-orenyerisicpa-turkiyet-c-turizm-ve-kultur-bakanligi-milli-saraylar.JPG

44 müze ve örenyerinde sesli rehberlik desteği de sunan SICPA’nın, 2023 yılında  hizmet verdiği müzelere gelen toplam ziyaretçi sayısı 25 milyonu geçti!Türkiye’nin müze ve ören yerlerini ziyaret eden ve etmeyi planlayan herkes, ilk teması SICPA Türkiye ile kuruyor. Firmanın hizmet verdiği müzelere gelen toplam ziyaretçi sayısı 2023 yılında 25 milyonu aştı. SICPA Türkiye olarak, T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerinde, toplam 84 noktada müzelerin bilet ve bilet ürünlerinin geliştirilmesi, satış kanallarının güçlendirilmesi ve genel olarak ziyaretçi deneyiminin geliştirilmesi için 2018 yılından bu tarafa çalışmalarını sürdürdüklerini belirten SICPA Türkiye CEO’su Sami Çebi; Bu doğrultuda tarihi ve kültürel mirasın korunarak sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde yaşatılmasını, bölgelerin ve antik kentlerin markalaşmasını, rekabet gücünü arttırarak yerel ve bölgesel ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.  

efes-orenyerisicpa-turkiyet-c-turizm-ve-kultur-bakanligi-milli-saraylar-001.JPGTürkiye turizmine karşı kurumsal bir sorumlulukları bulunduğunu açıklayan Çebi, bu sorumluluğun bilinci içinde müzecilik, arkeoloji ve kültürel miras yönetimi alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, ziyaretçi deneyimini yükseltmek amacıyla kendilerini ve hizmetlerini sürekli güncel tutmaya özen gösterdiklerini belirterek, bunlardan birisinin de Gece Müzeciliği projesi olduğunu söyledi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder