29 Eylül 2022 Perşembe

TÜRSAB Asya BTK Başkan Adayıyım

TÜRSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Güleryüz, “Mesleğimizi Geleceğe Taşımak İçin, TÜRSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Adayıyım”.TÜRSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Güleryüz TÜRSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Adayı olduğunu açıkladı.  Güleryüz, adaylığını “Bölgemize katma değer sağlamak projeleri olan bölge acentalarımıza dokunan yapılamayanlar için uğraşan “Ben değil biz olma anlayışında bir yönetim için adaylığımı açıklıyorum” mottosu ile duyurdu. Murat Güleryüz 1972 Trabzon’da doğdu. Yaklaşık 30 yıldır turizmin sektörü içindeki farklı alanlarda faal olarak çalışıyor. Son iki dönemde, Asya BTK yönetiminde bulunuyor ve halen başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

murat-guleryuz.jpg

“TÜRSAB’I VE MESLEĞİMİZİ KORUMAK, GELECEĞE TAŞIMAK İÇİN ASYA BÖLGE TEMSİL KURULU BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

TÜRSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Adayı Murat Güleryüz, göreve talip olma nedenlerini ve projelerini açıkladı. “Çok geniş ve potansiyeli çok yüksek bir bölgemiz var. Bir ucu Tuzla’ya, diğer ucu Şile’ye uzanan bu potansiyeli acentalarımızın lehine çevirebilmek ve onlara katma değer sağlamak için hazırladığımız projelerimizden bazıları şöyledir;

BÖLGESEL ÇALIŞMALARIMIZI ACENTALARIMIZLA BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Turizm haftaları, turizm günleri düzenleyeceğiz. Çok büyük bir bölge olan Asya bölgesinde ilçe ilçe turizm günleri düzenleyecek ve bu günlerde halkımızla acentalarımızı buluşturacağız. İstanbul’un sadece Avrupa yakasından ibaret olmadığını bizim bölgemizin de büyük potansiyeli olduğunu tüm Anadolu’daki acentalarımıza anlatmak için bilgilendirme gezileri düzenleyeceğiz ve onlara bölgemizi tanıtmak için çalışacağız. Yapacağımız bölgesel çalışmalarımızda projelerimizde mutlaka o bölgemizde bulunan acentalarımızdan grup oluşturup projede beraber çalışacağız.

EĞİTİM TOPLANTILARI DÜZENLEYEREK, BÖLGEMİZDEKİ ÜNİVERSİTELER İLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPARAK, SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Bölgemizde yaşadığımız sorunları masaya yatıracağız ve üyelerimizle birlikte her ay birini belirleyip işin profesyonellerinin de olduğu eğitim toplantıları düzenleyeceğiz. Bu sayede, acantalarımıza katkı sağlayacağız. Bölgemizdeki tüm üniversitelerle ortak çalışmalar yapacağız, bu sayede turizme ve acentalarımıza fayda sağlayacak şekilde dönüşler almayı sağlayacağız. Örneğin, stajyer eleman desteği eğitim sempozyumları gibi.   

BÖLGE BELEDEYİLERİMİZİ ACENTALARIMIZLA BİR ARAYA GETİRECEĞİZ
Bölgemizdeki tüm belediyelerimizi acentalarımız ile daha bütünleşmiş ve iş birliğinde çalışmaları için bir araya getireceğiz. Ayrıca bu belediyeler ve kamu kuruluşları ile seyahat acentalarının varlığını ve önemini anlatan seyahat ve organizasyon için TÜRSAB’a bağlı acentalar ile çalışmaları gerektiğini anlatmak için çalışacağız. Bölgemizin Türkiye turizmindeki yerini ve potansiyelini ortaya çıkarmak için gerekli atılım ve çalışmaları yapıp bölge acentalarımıza katma değer sağlayacağız. İnanç turizmi için bölgemizdeki potansiyeli ortaya çıkarmaya yönelik gerekli girişimlerde bulunacağız. 

KAÇAK ACENTACILIĞA SON VERMEK İÇİN, BTK BAZINDA TURİZM İHBAR HATTINI KURACAĞIZ
Turizm ihbar hattı kuracağız bölgemizde haksız ve kaçak acentacılık yapılmasını önlemek ve üyelerimizin hakkını kollamak için çalışacağız.

BÖLGEMİZDE TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRARAK, POTANSİYELİMİZİN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ
Bölgemizdeki tüm hastaneler ile bölge acentalarımızdan sağlık turizmi yapan acentalarımızı bir araya getireceğiz ve yaşadıkları sorunları ortak toplantılar yaparak çözmek için çalışacağız. Bölgemizdeki tüm otellerle ortak toplantılar yapıp bölge acentalarımızın yararına olacak girişimler için çalışacağız. Bölgemizdeki tarihi ve bilinir olan hatta atıl kalan yerleri turizme ve bölge acentalarımıza kazandırmak için gerekli girişimlerde bulunacağız, bu eserleri bölgemize kazandıracağız. Bölgemizdeki tüm restoranlar ile ortak toplantılar yapıp tur yapan acentalarımızın faydalanması için çalışacağız. Geniş alana sahip olan bölgemizin belirli yerlerinde festivaller düzenlemek için çalışmalar yapacağız. Bölgemizde fuarlar yapılması için gerekli çalışmaları yapacağız.

Asya Bölge Temsil Kurulu Başkan Adayı Murat Güleryüz, başkan yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde edindiği tecrübeyle bu onurlu bayrağı daha da yükseklere çıkarmak için var gücüyle çalışmaya talip olduğunu belirtti. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder