11 Eylül 2022 Pazar

TÜRSAB, Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi’ni tanıttı

TÜRSAB, Düzce Belediyesi ve TURSAV iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi'nin gerçekleştirileceği araziye inceleme gezisi düzenledi.Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım gezisine, TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın yanı sıra TÜRSAB merkezinden ve Bölge Temsil Kurullarından çok sayıda yönetici katıldı.


korugol-yasam-ve-tabiat-parki-projesitursab-baskani-firuz-b-baglikaya-duzce-belediye-baskani-dr-faruk-ozlu.jpg

Projenin hayata geçirileceği arazinin toplu halde gezildi. Göl çevresinde yürüyüş parkuru üzerinde bir tur atılarak  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Milli parklardan bilgi alındı.

korugol-yasam-ve-tabiat-parki-projesitursab-baskani-firuz-b-baglikaya-duzce-belediye-baskani-dr-faruk-ozlu-002.jpg

Düzce Belediyesi'ne ait olam MSM Beltur'da  düzenlenen yemekte TÜRSAB’ın 50. Kuruluş yıl dönümü için kutlama pastası kesildi. Pastayı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya ve projenin hayata geçmesinde büyük emeği olan TÜRSAB Batı Karadeniz BTK Başkanı Ercan Güner birlikte kesti.

korugol-yasam-ve-tabiat-parki-projesitursab-baskani-firuz-b-baglikaya-duzce-belediye-baskani-dr-faruk-ozlu-003.jpg

Törende konuşan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, acentelere seslenerek, “Turizmin olmazsa olmazı, ayrılmaz bir parçası, en önemli dinamiği, dinamosu, seyahat acenteleridir. Çok zor bir dönemden geçtik. 2020-2021 yılları turizm için özelikle de seyahat acenteleri için zor geçti. Ama biz birlik beraberlik içinde bu süreci de mümkün olan en az yara, en az sıkıntıyla atlamayı başardık. Bu ve bundan sonraki süreçte bu yapının en temel taşı olan tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde dimdik ayaktayız” dedi.

korugol-yasam-ve-tabiat-parki-projesitursab-baskani-firuz-b-baglikaya-duzce-belediye-baskani-dr-faruk-ozlu-001.jpg

PROJEDE NELER OLACAK?
20 dönüm arazi üzerine kurulacak Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı’ında seyahat acentalarının yaralanacağı yaşam köyü, mesire alanları, konaklama tesisi, restoranlar, kamp alanları, yürüyüş yolları yer alacak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder