5 Şubat 2016 Cuma

Kültür Turizm Bakanı Mahir Ünal; Müjdeli haberi verdi


Turizmcileri  ihracatçı kapsamına alınmasını taslak olarak kabul ettik.T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL Kültür Turizm Bakanı Mahir Ünal müjdeli haberi turizmcilere verdi. 4 kez toplandık ve Turizmciler ihracatçı kapsamına alınmasını taslak olarak kabul ettik dedi


World Tourism Forum İstanbul’da Konuşmasını gerçekleştiren Kültür T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Dünyadaki sınır güvenliği konusuna dikkat çekti. “Dünyanın önde gelen sektör liderlerinin bir araya geldiği World Tourism Forum’a hoş geldiniz. Yabancı katılımcılarımızı İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.


Bugün dünya turizm formu vesilesiyle 2 konuyu 1 kez daha hatırlamakta büyük bir fayda var. Turizmin ya da eskilerin ifadesiyle seyyahlığın, ‘Tebdili mekanda ferahlık vardır’ dedikleri, yeni yerler keşfetme, yeni duyguları, insanın keşfetme arzusunu tetiklendiği ruhu tekrar hatırlamamız gerekiyor. Bugün her zamankinden daha çok bunu hatırlamalıyız. 


Devletlerin kendi aralarında yaşayabilecekleri uluslararası krizlerin, sorunların ötesinde; barışa, kardeşliğe, tanış olmaya, bir ve beraber olmaya zemin hazırlayan en büyük itici güç turizm sektörüdür. Bizim turizmin ruhunu bir kez daha hatırlamamız lazım" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder