21 Eylül 2017 Perşembe

Beypazarı, Kültür Sanat ve eğlenceye doydu

23.’sü düzenlenen Beypazarı Festivali sona erdi
Beypazarı Belediyesi tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenen Beypazarı Festivali sona erdi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın ev sahipliğinde 15-16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenen festivalin kapanışı da görkemli oldu. 

İlçenin köklü sosyal ve kültürel yaşantısı ile tarihi dokusuna uygun olarak, bölge insanının günümüzdeki değerleri ve sosyal yaşantısının harmanlanarak ziyaretçilerine sunulduğu festival, bu yıl da büyük ilgi gördü.  Beypazarı Belediyesi’nin düzenlediği “Uluslararası Beypazarı Festivali” muhteşem bir finalle sona erdi. Festival, son gününde de yine renkli görüntülere sahne oldu. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen festivalde Beypazarlıları yalnız bırakmayan isim ise ünlü sanatçı Ferhat Göçer oldu.  Festivalde bir konser veren Göçer, birbirinden güzel şarkılarıyla festival katılımcılarına unutulmaz anlar yaşattı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Festivalde; üç gün boyunca çeşitli yöresel ürün, hediyelik ağaç eşya stantları ve sergiler açıldı. Stant-up, bando, yabancı halk oyunları, mehter ve animasyon gösterileri yapıldı. Belediye müzik ekipleri ve Beypazarlı sanatçılar, katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Yüzme, havuç ve yemek yarışmaları birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.  Ekmeğin serüveni, mahallede şenlik var, çocuk oyunları festivale ayrı bir renk kattı.

BEYPAZARI BİNLERCE KİŞİYİ AĞIRLADI
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı kapanış konuşmasında, her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişiyi ağırladıklarını söyledi. Festivalin şölen havasında geçtiğini belirten Başkan Kaplan, “Dolu dolu bir festivali daha geride bıraktık. Ben şahsım ve belediyem adına emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir şehirde kültür var ise müzik, sanat var ise o şehir gelişim için açıktır, o şehirde ticaret, sanayi, ekonominin geleceği parlaktır bunu şimdiden ön görebilmek mümkündür” dedi. Başkan Tuncer Kaplan, festival ile bir kez daha Beypazarı’nın güzelliklerini, değerlerini vitrine çıkardıklarını da sözlerine ekledi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder