29 Ekim 2021 Cuma

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

TURİZMİN SESİ


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “98 yıl geride kaldı. Hemen önümüzde bizi bekleyen bir asırlık menzile doğru hız kesmeden, asla yorulmadan, hedeflerimizden bir nebze olsun sapmadan yüksek bir gayret ve sarsılmaz bir kararlılıkla ilerliyoruz. Zira 29 Ekim 1923’e ulaşmak yolunda ecdadımızın verdiği mücadeleyi, yaptığı fedakarlıkları; Cumhuriyet var olsun diye varlığından geçenleri bir an olsun aklımızdan çıkarmıyoruz.Biliyoruz ki emanet çok kutlu ve büyük, sorumluluk ise çok ağır. Ancak 98 yıl önce elde edilen ve nesilden nesile üzerine konularak bugüne ulaşan nice kazanımları korumak, daha iyiye ve daha ileriye taşımak irademizi de bu şanlı geçmişten aldığımız ilhamla keskinleştirdik. Ondandır ki emaneti ve sorumluluğu şevkle, gururla, şerefle taşıyor; milletin iradesini hâkim kılmanın adı olan Cumhuriyetin ilkeleri doğrultusunda onun asli sahibi olan Türk milletine hizmet etmeyi sürdürüyoruz.

20’nci yüzyılın başında değişen dünya düzeni içinde, Türk milletinin kanı ve canı ile kurup varlığını ilan ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kimsenin şüphesi olmasın ki bu geçmişi onurlandıracak güçlü ve parlak bir geleceğe koşar adım ilerlemektedir. Kültür ve sanattan turizme, eğitimden sağlığa, savunma sanayinden ticarete ürettiğimiz her eser, hayata geçirdiğimiz her hizmet 29 Ekim 1923 ruhunu yaşatma azmimizin bir sonucudur. Dün bizimdir ve yarınlar da bizim olacaktır.

Aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder