27 Ağustos 2022 Cumartesi

ANTALYA TURİZM FUARI 27-28 EKİM’DE

27 -28 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya Expo Center ANFAŞ’ta gerçekleşecek olan ATF22, 20 ülkeden davetli 15 bin  turizm profesyonelini ağırlayacak olmanın heyecanı içinde. Dördüncü kez kapılarını açmaya hazırlanan ATF22, yine birbirinden farklı seçkin markaları ve profesyonelleri buluşturacak. 2023 yılına dair ilk sözlerin söyleneceği ilk fuar olma özelliği ile dikkat çeken ATF22, yeni yıl için sektöre motivasyon ve güç katacak.Her şey dahil konseptiyle ön plana çıkan ATF, her yıl olduğu gibi bu yıl da ulusal-uluslararası tur operatörleri, offline-online seyahat acenteleri, konaklama sektörü markaları, havayolları, ulaşım firmaları, etkinlik firmaları, ulusal-uluslararası turizm destinasyonları, bilişim teknolojileri, hizmet ve finans sektörü gibi turizm sektöründe yer alan aktörlere ev sahipliği yapacak.

REKOR B2B GÖRÜŞME

Antalya Turizm Fuarı, 4. kez Türkiye turizminin çalıştığı tüm pazarların önemli aktörlerini ve segmentlerini kurumsal olarak yerinde pazarlama temasıyla Antalya’da buluşturarak, Türkiye turizmi adına inovatif yapısıyla fark yaratmaya devam edecek.

ATF ile bir araya gelen tüm paydaşlar “yerinde pazarlama” prensibiyle Türkiye turizmi için çok önemli bir pazarlama faaliyeti, network imkanı bulacak. İki gün boyunca B2B görüşmelere ev sahipliği yapacak olan fuar bugüne kadar 500 bin üzerinde B2B görüşme hacmi yaratmış olup bu yıl da 150 bin rekor görüşme sayısına ulaşmayı hedefliyor.

KAYNAK PAZARLARDAN ÖNEMLİ PATNERLER ATF’DE

ATF22'de CIS pazarı, Avrupa pazarı, Balkan & Baltık pazarı, İç pazar ve Ortadoğu pazarlarının en önemli operatörleri ile kurumsal temsiliyet sağlayacak. ATF 2022’ye, 20 ülkeden toplam 10 bin turizm sektörü profesyoneli bir araya gelecektir. 

TURİZM SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ ATF22 PANELLERİ’NDE...

ATF 2019 yılında ilk defa sivil inisiyatif ile gerçekleştirilmiş olan Swot analizlerine yenilikleri ile devam edecek. Bu doğrultuda Antalya Turizm Fuarı panellerinde uzmanlık alanlarında önemli isimleri ağırlayarak durum değerlendirmeleri yapılacak. İki gün boyunca sürecek olan ATF analizleri yurt içi ve yurt dışından gelen ve sektöre yön veren isimler ile 10 farklı konu başlığında uzmanlıklarını ve Türk turizminin gelişimi için durum değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaşacaklar.

İçeriği ve önemli panelistleri ile fuara damga vuracak olan

ATF22 panel konu başlıkları ise;

27  -  28.10.2022

SALES & MARKETING

MANAGEMENT & CAREER

DESTINATION & DEVELOPMENT

TRAVEL TECH

EUROPEAN MARKET

CIS MARKET

DOMESTIC MARKET

EMERGING MARKETS

ONLINE MARKET


ATF22’NİN PARTNER ÜLKESİ KKTC VE PARTNER DESTİNASYON PALANDÖKEN

Antalya Turizm Fuarı, her geçen yıl partnerleriyle daha da güçleniyor. Katılımcı ağını gitgide büyüten ATF, bu yılda hem partner destinasyonu   Erzurum / Palandöken- Ejder 3200 ve KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile başarı çıtasını yükseltiyor.

GALA GECESİ VE AFTER PARTY İLE EĞLENCELİ VE ŞAŞIRTICI

ATF ilişkileri daha da pekiştirmek adına 27.10.2022 akşamı ATF alanında turizm sektörünü yine iddialı “ATF Welcome Gecesi” ile turizm camiasını şaşırtmaya hazırlanırken fuarın kapanışını da daha öncede olduğu gibi yine 28.10.2022’de çılgın bir parti ile gerçekleştirmek için hazırlanıyor.

ATF NEDİR, MİSYON VE VİZYON

2004 yılında GM Center çatısı altında kurulan ve 18 yıldır turizm profesyonellerinin referans kaynağı olarak aylık yayınlanan GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ aynı zamanda 2014 yılından bu yana güncel haber portalı gmdergi.com ile turizm endüstrisine katma değer yaratmaya günümüzde devam ediyor. GM Dergi tarafından 2010 yılında Turizm sektörünün en geniş kapsamlı ödülleri QM Awards’ı sektöre kazandıran GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, yine sektöre katkı sunmak amacıyla 2019 yılında GMT Fuarcılık şirketini kurarak Antalya Turizm Fuarı’nı turizmin kalbi Antalya’ya kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

GMT Fuarcılık, GM Center bünyesinde barınan turizminin kalbi Antalya’da, bir vizyon ile turizm fuarlarına yeni bir soluk getirmeyi kendisine amaç edinmiş bir şirkettir. 2019 yılından itibaren başlattığı Antalya Turizm Fuarı, turizm ürünlerinin ‘’yerinde pazarlama’’ ilkesini büyük bir istikrarla devam ettirmektedir. 

TURİZM MEMLEKET MESELESİDİR

Her yıl Ekim ayının son haftasında iki gün boyunca sadece turizm profesyonellerine yönelik gerçekleşen ve kendisini var eden “Turizm memleket meselesidir’’ mottosuyla sektör profesyonellerine turizmin kalbi Antalya’da bir ev sahipliği yapıyor. Her yıl yeni fikirleri ve birliktelikleri kendine has vizyonu ile büyük bir platformda buluşturuyor.


HER ŞEY DAHİL FUAR

Antalya Turizm Fuarı, bir benzeri daha olmayan “HER ŞEY DAHİL FUAR” konseptine imza atmanın gururunu yaşıyor. Standart dizaynı, sadeliği ve daha önce hiç görülmemiş konsept bütünlüğü ile tüm katılımcılara fuarda benzersiz bir hizmet anlayışı sunuyor. Stant dizaynı, kurulumu, yiyecek – içecek hizmeti, ücretsiz internet hizmetlerini bir paket halinde sunuyor. ATF’de katılımcıları ise iki günlük fuar boyunca sadece iletişim ve iş birliğine konsantre oluyor.

KİMLER KATILIYOR?

ATF’ye konaklama sektörü markaları, ulusal ve uluslararası operatörler, offline ve online pazarlama ve satış acenteleri, seçkin markalar, ulusal ve uluslararası turizm destinasyonları, ülkeler, havayolu ve transfer firmaları, uluslararası teması olan firmalar, bilişim teknolojileri, hizmet ve insan kaynağına dayanan, markasını pazarlamak hedefinde olan profesyoneller katılıyor.

 Antalya Turizm Fuarı, Türkiye ile birlikte tüm dünya pazarlarına misafir üreten seyahat acentelerini ve Türkiye kaynak pazarlarının en etkin tur operatörlerini ve turizm sektörüne hizmet, bilgi, kabiliyet üreten firmalarını bir arada bulabilme imkanı sunuyor.

Toplamda 21 bin 400 ziyaretçi olmak üzere yirmi ülkeden 6000 ‘in üzerinde seyahat acente yetkilisini Antalya Turizm Fuarı’nda ağırlayan ATF, Türkiye turizm sektörü adına bir Türk markası olarak fark yaratıyor.

       

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder