2 Şubat 2023 Perşembe

I-MICE’in B2b ve Networkıng Etkinliği Portex’de gerçekleşti

TURİZMİN SESİ


Nitelikli turiste hizmet veren sektör paydaşları I-MICE’ın düzenlediği gecede, PORTAXE’te bir araya geldi. Boğazın inci mekanlarının başında gelen PORTAXE, Divan Hotellerinin ikram sponsorluğunda Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonunda birbirinden değerli sponsor iş ortaklarının destekleri ile dün gece, turizm sektörünün inci segmentlerinden, nitelikli turiste hizmet veren MICE segmenti çalışan acentalar başta olmak üzere sektör paydaşlarını ağırladı.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz.jpg

50 civarında sektör paydaşını içinde barındıran, nitelikli turiste hizmet veren, yıllık 70-80.000 civarında etkinlik ve organizasyon gerçekleştiren 200.000’in üzerinde direkt ve 400.000’in üzerinde dolaylı çalışanı olan, yıllık 15 milyar dolar ticaret hacmi yaratan MICE segmenti son yıllarda başlı başına bir sektör haline gelmiştir..

portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-002.jpg

Nitelikli turiste hizmet veren sektörün nabzı PORTAXE’te attı!

Gece iki bölüm halinde gerçekleşti

İlk bölümde 17.00 - 19.00 saatleri arasında sektör paydaşları, Shine alanında b2b etkinliğinde bir araya gelip yeni iletişim ve işbirliği fırsatları yakaladılar. Organizasyonda toplamda 28 sponsor firma stand açarak sektör paydaşları ve iş ortaklarıyla bir araya geldi.

portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-003.jpg

Çok yoğun katılımlı gerçekleşen etkinlikte gelecek adına önemli işbirlikleri gelişti.

portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-004.jpg

Sonrasında ise misafirler Portaxe alanına yönlendirildi. Misafirleri Portaxe alanında girişten itibaren özenle hazırlamış kokteyller, ünlü DJ Cem Mangaloğlu’nun geceye özel repertuvarı ve yine özenle hazırlanmış kusursuz bir organizasyon ve hazırlık karşıladı.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-001.jpgGecenin sunuculuğunu üstlenen sevgili Sevinç Şatıroğlu sırasıyla sahneye derneğin Genel Sekreteri Sezen Akyazı, 2. Başkan Işıl Özmen ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt’u davet etti.
 portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurt.jpeg

Genel Sekreter Sezen Akyazı “ geçen ay ilkini gerçekleştirdiğimiz Networking etkinliğimizi bu ay ilk defa öncesinde b2b ile birleştirdik. Görüyoruz ki çok doğru yapmışız. Bugün birbirini tanıyanlar iletişimlerini arttırdı. Tanımayanlar ise yeni iletişim ve işbirliği fırsatları yakaladı. Biz, bunu çok önemsiyoruz. Yeni etkinlik planlamalarımızı da bu heyecanla devam ettireceğiz. Hepinize güzel, keyifli ve eğlenceli bir gece dileriz. “ dedi.
 portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurt-001.jpeg

2. Başkan Işıl Özmen “ Değerli dostlar, derneğimiz yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri, I-MICE akademi ile eğitimler, otel infoları, sosyal sorumluk projelerinin yanı sıra sektörü bir araya getiren networking etkinlikleri de gerçekleştiriyor. Senenin ilk etkinliğini bugün sizlerle yapıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Dernek yönetimine kadın gücünün yansımasını da gururla paylaşıyorum. İyi eğlenceler. “ dedi.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-001.jpegGecede söz alan I-MICE  Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt “ sektör adına katma değer üretmek, fayda sağlamak ve dokunmak için varız. Derneğimiz sektördeki gücünü siz sektör paydaşlarımızdan ve üyelerimizden alıyor. Günden güne güçlenen ve büyüyen üye sayısı 600’leri bulan kocaman bir aileyiz. İstiyoruz ki sizlerle daha da güçlenelim. Hep birlikte sektörümüze daha fazla daha güçlü sahip çıkalım. Hepinizin ayaklarına sağlık.” Dedi.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz.jpegGece söz alan Portaxe Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sapmaz “ bugün, burada mekan sponsoru olmaktan, turizmin kalbi sektör paydaşlarıyla, dostlarımla, iş ortaklarımla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Her birimiz dışarıda rakip olabiliriz ama içimizde çok iyi dostlarız. Her birimizin ortak gayesi sektörü hak ettiği yere taşımak. Bu bağlamda başta Divan Hotelleri olmak üzere organizasyonun gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen tüm sponsor dostlarımıza ve buraya gelen sizlere teşekkür ederim. “ dedi.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-002.jpegGecenin Catering sponsoru Divan Hotelleri Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya “ PORTAXE’te, burada siz kıymetli iş ortaklarımızla ve sektör paydaşlarımızla bu kadar nitelikli bir gecede olmaktan dolayı çok mutluyuz. Geceye Divan Hotelleri, Divan Catering ve Divan Pastaneleri olarak destek vermekten dolayı son derece mutlu olduk. Organizasyonda bizleri bir araya getiren ve içinde olmaktan paydaşı olmaktan keyif aldığımız derneğimize ve yöneticilerine de çok teşekkür ederiz. “ dedi.
 
portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-004.jpegGece; sponsorlara plaket, Biraderler Cabaret’in renkli, keyifli ve çok eğlendirici performansı ve çekilişlerle devam etti. Sektör paydaşları b2b etkinliğinden sonra tabiri caizse ayın yorgunluğunu ve stresini sahnede eğlenerek attı.
 portaxe-divan-hotelleriuluslararasi-mice-endustrisi-dernegi-i-micesezen-akyazi-isil-ozmen-huseyin-kurtdeniz-dikkaya-lutfu-sapmaz-003.jpeg
Geceye sponsor olan kıymetli iş ortaklarımız;Portaxe, Divan ,2K Kaliteli Kurumsal, Bekup Reklam,DJ Cem Mangaloğlu,Dreamshots, EMN Production,Event Medya, KeyPartner, Limousine Plus,Lounge Entertainment, Micetechnic, Photier, Sevinç Şatıroğlu, Sing With Brothers, Sofitel,TM Akreditasyon, Tukan Ajans, Turuncu basım, Venus Group, YZC, Desida Events,Lounge Entertainment Ve ikram sponsorlarımız ; Anadolu EFES, Mey Diageo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder