22 Mart 2016 Salı

Turizmciler Beyoğlu’nda Terörü Lanetledi


TÜROB Yönetim Kurulu ve Üyeleri, yaşanan terörist eylemi lanetlemek ve eylemde hayatını kaybedenlerin anısına turizmcilerle birlikte saygı duruşunda bulundu


TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, Müberra Eresin TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Seçim Aydın, Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner ,ICVB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık, Laleli Otelciler Birliği , Tarkan Akyüz, Armada Hotel'den Kasım Zato, Orka Royal Otel Genel Müdürü Mert OKAN ve Dilek Holding'e bağlı Radisson Blu Pera ve Radisson Blu Şişli otellerinin Genel Koordinatörü Serdar Alp Turan ile çok sayıda turizmci katıldı


TÜROB Yönetim Kurulu ve Üyeleri olarak, yaşanan terörist eylemi lanetlemek ve eylemde hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşunda bulunmak üzere, 22 Mart 2016 Salı günü saat 13:30’da Taksim İstiklal Caddesi Atlas Pasajı önünde toplanılarak bir anma töreni düzenlendi.Ülkemizde son dönem meydana gelen terörist saldırılardan bir tanesi daha maalesef İstanbul'umuzun kalbi İstiklal Caddesinde meydana geldi.


Öncelikle, terörist saldırı neticesinde hayatını kaybeden ve yaralananlar için derin bir üzüntü duyuyor ailelerinin ve tüm toplumun acısını paylaşıyoruz. Saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. Turizm Sektörü olarak tüm aktörlerinin birlik ve beraberlik içerisinde katılımı önemli bir sağduyu çağrısı olmuştur.Ülkemizde ve dünyamızda kaos ortamı yaratan, sivil hayatı hedef alan bu tür menfur eylemlerin en kısa sürede son bulmasını, dünya barışının sağlanmasını ve tüm otoritelerin bu yönde ortak hedefler ile harekete geçmesini temenni ediyoruz" dedi.


Bombalı saldırıyı protesto etmek için bir çok ülkenin başkonsolosu ve ilçe belediye başkanları teröre tepki yürüyüşü düzenledi. Teröre tepki yürüyüşüne katılan Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem "İstanbul ve Brüksel’de terör saldırıları gerçekleştirildi. Nedeni de çok kozmopolit yerler olması. Birlik ve beraberlik içinde teröre karşı savaşmamız gerekiyor," dedi. Taksim İstiklal Caddesi üzerinde geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen bombalı saldırının ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlendi. AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, İsrail Başkonsolosu Shai Cohen, Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem başta olmak üzere toplam 20 ülkenin başkonsolosu İstiklal Caddesi üzerinde teröre karşı yürüdü. Tünel Meydanı'ndan başlayan yürüyüşte katılımcılar kol kola patlamanın olduğu noktaya yürüdü. Bu arada Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile demokratik kitle örgütü temsilcileri de Taksim Meydanı'nda biraraya geldi. Her iki grup aynı anda patlamanın olduğu noktaya doğru yürüyerek teröre tepki gösterdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder