8 Kasım 2017 Çarşamba

Meeting Point International WTM Londra Fuarı’nda Önemli Açıklamalar Yaptı

Meeting Point International, yeni iş ortaklıkları kurmak ve paydaşları ile sektörün nabzını tutmak için WTM (World Travel Market) Londra Turizm Fuarı’nda yerini aldı. Meeting Point International, 6-8 Kasım’da düzenlenen WTM Londra Fuarı’nda konaklamadan destinasyon yönetimine, transferden yazılım geliştirmeye turizmin her alanında lider olan şirketleri ile sektörle buluştu. Dünya çapında sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren fuarda Meeting Point International ve LABRANDA Hotels & Resorts geleceğe dair büyüme hedeflerini paylaştı.

Meeting Point International, yeni iş ortaklıkları kurmak ve paydaşları ile sektörün nabzını tutmak için WTM (World Travel Market) Londra Turizm Fuarı’nda yerini aldı. Fuarda şirket CEO’su Khaled Jouny ve FTI Group CCO’su Roula Jouny’nin önderlik ettiği Meeting Point International; başta dünyanın farklı noktaları için yapılan direkt uçuş anlaşmaları, dünya çapında bir otel zincir markasına dönüşen LABRANDA ve son yıllarda sergilediği başarılı performans ile fuarın dikkat çeken firmaları arasındaydı.WTM Londra Fuarı ile ilgili açıklamada bulunan FTI Group CCO’su Roula Jouny: “Avrupa’nın en büyük 4. destinasyon yönetim şirketi olarak WTM Londra Fuarı’nda yeni yatırımlar, iş ortaklıkları yapma ve sektörün diğer temsilcileri ile bir araya gelerek son gelişmelerin nabzını tutma imkânı yakaladık. Standımızda dünyanın en geniş networklerinden birine sahip bir tur operatörüyle turizmin her alanında yeni iş anlaşmaları yapmak arzusunda olan sektör temsilcileri ile buluştuk” değerlendirmesinde bulundu.

Meeting Point International CEO’su Khaled Jouny ise: “Meeting Point International son yıllarda iştirak şirketleri ile birlikte faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda büyüme sağlamayı ve gelirlerini artırmayı başardı. WTM Londra Fuarı, bu başarılarımızı bir adım öteye taşımak, yeni iş ortaklıklarına imza atmak ve elde ettiğimiz başarıları paydaşlarımız ile paylaşmak için uygun bir platform oldu” dedi.Fuarda Meeting Point International’ın öne çıkardığı konulardan biri Dubai’ye yapılmaya başlanan direkt uçuşlar oldu. FTI Group bir ilke imza atarak Almanca konuşulan pazarlardan Dubai’ye aktarmasız charter uçuşlara başladı. Bu girişim FTI Group’un büyüme stratejisinin önemli bir ayağını oluştururken, aynı kapsamda Türk – Alman Dostluğunun 60. Yılı” dolayısıyla Türkiye’ye özel bir program uygulamaya konuldu. Almanca konuşulan ülkelerden Bodrum’a direkt charter uçuşları programlandı ve bölgede sezonu uzatmak üzere anlaşmalar yapıldı.  

Aynı şekilde dünyanın önde gelen resort otel zincir markası LABRANDA Hotels & Resorts ile faaliyet gösterdiği ülkelerde gözde bir konaklama markası olarak öne çıkarken, birçok ülkede yeni otel yatırımları yapmayı ve HolidayCheck başta olmak üzere çok sayıda önemli sektör değerlendirme kuruluşları tarafından ödüle layık görülmeyi başardı. LABRANDA’nın son yıllarda sergilediği agresif büyüme yeni ülkelerdeki stratejik otel yatırımları devam edecek.Meeting Point International’ın ülkemizdeki yapılanması Meeting Point Turkey de, Türkiye’nin en büyük seyahat acentesi olmasının yanı sıra, son iki yılın en çok döviz kazandıran ve en çok turist getiren firması olmayı başardı. Şirket, bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için ekiplerine ve alt yapısına büyük yatırımlar yaptı.WTM Londra Turizm Fuarı’nda yaklaşık 5 bin destinasyon, teknoloji ve özel sektör şirketi ile 51 bin turizm profesyoneli, müşterisi, gazeteci, öğrenci ve çeşitli ülkelerin turizm bakanları bir araya geliyor. Her yıl yaklaşık 300 bin yeni iş anlaşmasının yapıldığı fuarda seyahat endüstrisinin 38 farklı sektöründen katılımcı yer alıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder