3 Kasım 2017 Cuma

Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, Regnum Carya’da başladı


Avrupa’nın para ödülü en yüksek golf turnuvası olan Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, Regnum Carya’da başladı. Avusturalyalı ünlü golfçü Marcus Fraser’in yaptığı vuruş ile başlayan turnuva Pazar günü sona erecek. 4 günlük turnuvayı tüm dünyadan yaklaşık 1 buçuk milyar kişinin izlemesi öngörülüyor.Antalya’da 5’inci kez düzenlenen Turkish Airlines Golf Turnuvası, dünyanın en önemli golfçülerinin kıyasıya mücadelesine sahne olacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Regnum Carya Golf&SPA Resort’te düzenlenen turnuvaya, 2016’da olimpiyatlara dahil edilen golf sporunun ilk Olimpiyat Şampiyonu Justin Rose, 2014 şampiyonu Martin Kaymer ve turnuvanın iddialı isimlerinden Henrik Stenson gibi dünyaca ünlü sporcular katılıyor. 

Büyük ödülün 7 milyon Dolar olduğu turnuvaya 3’üncü kez katılan Henrik Stenson; “Türkiye’ye gelmeyi her zaman dört gözle bekliyorum. Misafirperverlik, sahanın kalitesi ve hayranlar, gerçekten de akılda kalıcı bir golf deneyimi yaşatıyor. 2013’te yedinci ve 2014’te üçüncü olduktan sonra bu yıl sıralamamı yükseltmeye ve haftanın sonunda da ödülü almaya kararlıyım.” dedi. Turnuva öncesi yapılan basın toplantısında konuşan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu "Dört gün süren büyüleyici bir oyun süresince dünyadaki golf fanlarını selamlamak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

“Bildiğiniz gibi Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, Avrupa’nın en önemli golf organizasyonlarından biri. Turnuvanın burada düzenlenmesi ülkemiz için bulunmaz bir fırsat. Öncelikle Türkiye Golf Federasyonu’na ve Türk Havayolları’na bu çapta büyük ve yankı uyandıran bir organizasyonu ülkemize ve Belek’e kazandırdıkları için teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, turnuvanın asıl kazananının Türk turizmi ve Belek olduğunun altını çizdi.  Fikret Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Turnuvanın düzenlendiği Regnum Carya Golf Kulübümüz, Avrupa’da ilk 100 saha içinde 2. sırada yer alıyor ve Avrupa’nın 18 delikli, aydınlatmalı ilk ve tek sahasıdır. Yılın 12 ayı turist ağırlamaya elverişli olan Belek, toplamda 15 golf sahası bu sporun müdavimlerine Avrupa’nın başka hiç bir yerinde bulamayacakları kusursuz bir hizmet veriyor. Bu gibi organizasyonlar sayesinde Belek’in bu potansiyelini duyurarak golf turizmindeki yerimizi  her geçen gün daha da sağlamlaştırıyoruz.”

Avrupa’nın ilk ve tek gece aydınlatmalı golf sahası olan Carya Golf Club’ta oynanacak turnuvayı geçtiğimiz yıl Thorbjorn Olesen kazanmıştı. Kupasını, kendisi de bir golf tutkunu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun elinden alan Olesen ve diğer golfçülerin olumlu izlenimleri, Belek’in ve Carya Golf Club’ın dünya çapında tanıtımına büyük katkı sağlamıştı. Geçtiğimiz yıl 45 yayıncı kuruluş tarafından 58 ülkede yayınlanan Turkish Airlines Open Golf Turnuvası‘nı, bu yıl da yaklaşık 1.5 milyar kişinin izlemesi öngörülüyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder