2 Kasım 2017 Perşembe

World Tourism Forum Dünya Turizmine Yön Veriyor

Türkiye turizm alanındaki  yatırımlarıyla dünyada yönlendirici oluyor
World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı, Türkiye'nin yurtdışındaki turizm alanlarını değerlendirip, bu ülkelerde  yatırım yapıp, yönlendirici ülke oluyor

World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı, Türkiye başka ülkelerde yatırımlar yapıp yönlendirici ülke olabilir. Buna yönelik daha önce yurt dışında etkinlikler, görüşmeler yaptık.  Bu nedenle Gana’da bir Form gerçekleştik. Gana'nın başkenti Akra'da Afrika Zirvesi düzenledik. Türkiye merkezli bir kuruluş olarak ilk kez Afrika’da bir organizasyon yaptık. Gana Devlet Başkanlığı himayesinde gerçekleştirilen zirveye çok ciddi sayıda Türk iş adamı Yabancı yatırımcı işadamlarını ve Turizmcileri götürdük. Orada yeni iş projelerini, iş ortaklıklarını Formda konuştuk. Gana Türkiye için ticari, turizm ve politik alanlarda Batı Afrika'ya açılan kapı olacak.Türkiye olarak dünya  ülkeleri arasında, turizmde söz sahibi olmaya başladık. Zor bir dönemden geçtik. Bizim ülke olarak  yaşadığımız kolay bir durum değildi. Yine de  milyonlarca turistin tercih ettiği bir ülke konumuna geldik.

Çok iyi hizmet veren konforlu otellerimiz var. Kültürel değerlerimiz ve  tarihi alanlarımız oldukça fazla. Kongre Turizmi ve Kültür Turizmi alanına bir de Gastronomi turizmini eklediğimizde, Türkiye dünyada daha çok söz sahibi olacağına inanıyorum. Hedefimiz, ilerleyen süreçte Türk turizmcilerinin burada ağırlığı olan bir duruma gelmesidir. Batı Afrika'daki diğer ülkelerden, Türkiye ile nasıl iş birliği yapabiliriz diye yatırımcılarımıza soruyorlar. Yatırım için talepler gelmeye başladı. Çok yakın bir zaman da Türk yatırımcılar Gana’da yatırıma başlayacağına inanıyorum dedi.World Tourism Forum Dünya genelinde  önemli çalışmalar yapıyor. Ülkemizin başka ülkelerdeki turistik imkanları değerlendirmesi çok önemli. Bu kapsamda Türkiye başka ülkelerde de yatırımlar yapıp, yönlendirici ülke olması için çalışmalar yapıyoruz. Buna yönelik daha önce yurt dışında etkinlikler, görüşmeler yaptık. Türkiye’de ve Dünyada turizm adına yeni gelişmelere imza atacağız. Sn; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 3i Turizm Şurasında ifade ettiği gibi devletimiz tüm imkanlarıyla turizmcinin yanındadır açıklaması turizm camiası tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı,  Bizlerde üzerimize düşeni yapacağız dedi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder