17 Kasım 2017 Cuma

MICE’ın Oscarları Altıncı Yılında İddialı Geliyor

ACE of M.I.C.E. Awards, Türkiye’de her geçen gün büyüyor
ACE of M.I.C.E. Awards, Nisan 2018 tarihinde Turizm Medya Grubu(TMG) organizasyonunda altıncı kez MICE’ın aslarını belirleyecek 

Sektörün tüm renklerini bir araya getiren ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, MICE sektörü ile sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen ilk ve tek organizasyondur.Sektörü Ödüllendiren Tek Organizasyon İlki 10 Şubat 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde 28 ayrı kategoride 230 proje başvurusu, 160 sponsor firma ve sektörden 2.500 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards, Türkiye’de her geçen gün büyüyen, yenilikçi bir MICE sektörü olduğunu göstermiştir. 3 Nisan 2017 tarihinde Zorlu PSM’de beşincisi gerçekleşen ve kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün buluşmasına ev sahipliği yapan ACE of M.I.C.E. Awards, Nisan 2018 tarihinde Turizm Medya Grubu(TMG) organizasyonunda altıncı kez MICE’ın aslarını belirleyecek.

ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları, Servis Sağlayıcılar ve Proje Uygulamaları, Toplantı Otelleri olmak üzere  4 ana başlık, 26 ayrı dalda değerlendirilecektir.  Başvurular 2 Ekim-20 Kasım 2017 tarihleri arasında miceodulleri.com web sitesi üzerinden yapılabilecektir.  ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’ne sadece belirlenen kriterlere uygun olan başvurular kabul edilecektir.

Şeffaf Oyalama Esası
Başvurular ilk aşamada miceodulleri.com web sitesinin B2B sistemi üzerinden, kurumsal firmalar ve sektör profesyonellerinden oluşan 90 kişilik jüri heyeti tarafından online olarak oylanacak. Gerçekleşen ilk elemeler sonrasında, her dalda belirlenen 3 aday, noter huzurunda jüri heyetine sunumlarına gerçekleştirecek. Yapılan sunumlar ve oylamalar sonrasında belirlenen kazananlar, görkemli töreninde kırmızı halı seramonisi, kokteyl-prolonge ve büyüleyici sahne şovları eşliğinde açıklanıyor olacak.

90 kişilik jüri heyetinin, 190 firmayı 26 kategoride online olarak oylamasından sonra, her bir kategoride en yüksek oyu alarak finale kalan 3 finalist firma, 1 tam gün süren Jüri ve Finalist Toplantı’sında, noter huzurunda canlı olarak sunumunu gerçekleştirir. Toplamda 78 finalist firmanın temsilcileri, üç ayrı salonda, eş zamanlı olarak düzenlenen ve devlet büyükleri, basın, dernek başkanlarının da dahil olduğu MICE sektöründen 370 kişinin bir araya geldiği günde yoğun bir network sağlar.

Noter Huzurunda Oylama
Finalistlerin 7 dakikalık sunumları ardından, her bir jüri üyesi önünde bulunan keypadler yardımıyla o anda canlı olarak oylamasını yapar, bu oylamalar her üç salonda da ayrı ayrı bulunan noterin ekranına yansır, bu şekilde her bir kategorinin birincileri en yüksek oy alma şartına göre belirlenir. Birinci olan firma isimleri büyük bir gizlilik içerisinde noter tarafından saklanır, firmalar da birinciliklerini herkes gibi Oscar havasında düzenlenen ödül töreninde öğrenir. Jüri ve Finalist Toplantısı görüntüleri , TMG’ye ait 11 farklı sosyal medya hesabında canlı yayında paylaşılır.

Beyin Fırtınası Toplantısı ile Yenilenen Kategoriler
26 Mayıs’ta Life Park’ta gerçekleşen ve ACE of M.I.C.E. Awards 2018’in jüri üyeleri ve etkinlik firmaları aday adaylarının katılım gösterdiği ACE of M.I.C.E. Awards Beyin Fırtınası Toplantısından ve sektörden alınan geri bildirimler değerlendirilerek ödüllere yeni kategoriler eklendi: En İyi Uyarlama Etkinlik, En İyi Konser, En İyi Roadshow, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Şehir Oteli, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Sahil Oteli, En İyi Konferans Oteli, En İyi Etkinlik Teknolojisi ve En İyi 
Sosyal Sorumluluk Projesi.

Etkinlik Teknolojisi Görücüye Çıkıyor
Doğan ihtiyaç nedeni ile bu yıl ilk kez açılan “En İyi Etkinlik Teknolojisi” kategorisine yoğun ilgi bekleniyor. ACE of M.I.C.E.’ın teknolojik gelişmelere gösterdiği önem, bu alanda jüri üyelerinin oluşturulmasının yanısıra, 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de düzenlenecek 5. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines esnasında oluşturulacak TECH ZONE/TEKNOLOJİ BÖLÜMÜ ile zirveye çıkıyor. Global etkinlik teknolojisi firmarının stantlı katılım göstereceği alanda, Corbin Ball, James Morgan, John Martinez,  Kerem Baran gibi global MICE endüstrisinde bir numara olan etkinlik teknolojisi konuşmacıları, 22 Şubat 2018 tarihinde Speaker’s Corner - TECH DAY kapsamında  2018 etkinlik teknolojisi trendleri hakkında doyurucu bilgileri verecek.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Yarışacak
Yine bu yıl ilk kez açılan kategoriye hem kurumlar hem de ajansları başvuru yapabilecek. Zaman gözetmeksizin sosyal sorumluluk alanında yarışan projelerin başvuru ücretleri ise, diğer kategorilerden ayrılarak %50 indirimli olacak.

Kriterler Sil Baştan
Kategorilerin yanısıra başvuru ve jüri değerlendirme kriterlerinin de baştan sona yenilendiği ödüllere bu yıl; müşterinin verdiği brief, bütçe aralığı, karbon ayak izi ölçümü, uyarlama bilgisi,  atık yönetimi ve kritik başarı faktörü gibi jürinin karara varmasında projeyi ayrıştırıcı kriterler eklendi.

Jüri Üyeleri TETKİD Üyelerinden Oluşacak
Altıncı yılında gelişmelere ayak uydurmak adına tamamen yenilenen ödüllerde, jüri heyeti seçimi de standarda bağlandı. Bu bağlamda, ödül kurumsal jüri üyeleri  sadece TETKİD (Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği) yönetim kurulu ve üyelerinden oluşacak.  Kurumsal şirketlerin etkinlik organizasyonlarını planlayan ve yöneten üst düzey yöneticiler ile MICE sektöründe yüksek standartlarda hizmet veren etkinlik ajansları, PCO, DMC ve Incentive firmalarının sahipleri veya üst düzey yöneticilerin üye olabildiği dernek yönetim ve denetim kurulunda;  kurumsal şirketlerin etkinlik, İK, pazarlama, kurumsal ve sponsorluk bölüm müdürleri yer alıyor.

Güçlü İletişim Kampanyası
2017 yılında 2.385.242,00TL değerinde iletişim kampanyası yürütülen ödüllerin tanıtım kanalları arasında; yazılı medya(reklam, haber çalışmaları, röportaj, özel ek, insert), görsel medya(haber, röportaj, alt yazı reklamlar, program konukluğu, tv-radyo haberleri), dijital medya(reklam, haber çalışmaları, röportaj, banner), dijital tanıtım(e-mailling, push notification, app, sms, google-remarketing, facebook-instagram-youtube-twitter paylaşımı ve reklamları) , açık hava(billboard,raket, bayrak, led ekranlar, köprüler, havaalanı, metrolar, İDO iç mekanlar, THY uçak içi reklamlar, Maslak panolar) ve kurum tanıtımları(yarışmaya katılan adayların, sponsor firmaların ve jüri üyelerinin kendi kanallarını kullanarak projenin bilinirliğine ilişkin yaptıkları tüm tanıtımlar) bulunuyor. 

64 sponsor firma destekli ödül
64 sponsor firmanın her yıl destek verdiği organizasyonda siz de Ana Sponsorluk, Kategori İsim Sponsorluğu ve Marka Sponsorluğu gibi kategorilerde sponsor olabilir, firmanızın sektörün asları arasında parlamasını sağlayabilirsiniz.

MICE Sektöründe 5 Yılın Büyük Başarısı; Dev Rakamlar
MICE endüstrisi turizm gelirinin %30’unu kaplıyorken ve 6 milyar dolarlık bir sektöre büyük katkı sağlarken, 5 yıldır başarıyla devam eden organizasyonda 148 ödül verildi, 10.549 MICE profesyoneli geceye katıldı, 376 jüri heyeti ile başarıyla çalışıldı, 930 firma başvuru yaptı, 320 sponsor firma destek sağladı. 2018 yılında ise gerçekleşecek yeniliklerle birlikte 64 sponsor firma desteği ile jüri ve finalist toplantısı ile ödül töreni düzenlenecek, 90 kişilik jüri heyeti 6 ana başlık, 26 kategoride 250 firmanın başvurusunu değerlendirecek, MICE sektöründen 2.100 kişi ödül gecesinde ağırlanacak.

Büyülü Gecede Üst Düzey Konuk Profili
Konuk profilini TETKİD(Türkite Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği) yönetim kurulu ve üyeleri, celebrity, devlet büyükleri, iş ve sanat camiasının ünlü isimleri, kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticiler, MICE profesyonelleri, etkinlik yöneticileri, bakanlıklar, federasyonlar, uzman dernekler başkanları, oteller /kongre merkezleri yöneticileri, toplantı yönetim firmaları, servis sağlayıcılar(bilişim, teknoloji, sahne-dekor, ses-görüntü-ışık-prodüksiyon) ve basının oluşturduğu ödül gecesi 2018’in ilk yarısında gerçekleşecek.

Başvuru Takvimi Yayında
Miceodulleri.com Katılım Kuralları bölümünde ayrıntılarıyla belierenen takvim şu şekilde olacak: 2 Ekim başvuru başlangıcı, 20 Kasım başvuru son tarihi, 27 Kasım jüri online oylama başlangıcı, 15 Aralık jüri online oylama son tarihi, 22 Aralık finalistlerin duyurulması ve randevu verilmesi, 12 Ocak 2018 jüri ve finalist toplantısı, Nisan 2018 ödül gecesi.

En İyi Standı Siz Belirleyin!
21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de düzenlenecek 5. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ta stant açan firmaların stantları, ACE of M.I.C.E. Awards Jüri Üyeleri ve ACE of M.I.C.E. mobil uygulama kullanıcıları tarafından oylanacak. ACE of M.I.C.E. Jüri Üyeleri'nin fuarın son günü olan 23.02.2018 tarihinde saat 17.00’ye kadar bizzat ziyaretleri ile yapacak oldukları değerlendirmede en çok oyu olan firma, kategori birincisi olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder