13 Kasım 2017 Pazartesi

Umre ibadeti için yolculuklar başladı

Kutsal toprakları ilk kez görmek isteyenlerin yanı sıra daha önce Umre ya da Hacca giderek o maneviyatı yeniden yaşamak isteyen insanların dört gözle beklediği Umre  mevsimi  başladı. Profesyonel hizmet anlayışıyla 15 yıldır delüks – lüks hac ve umre turları organize eden Talha Çizmeci, umre gruplarının yoğun olduğunu ve ‘o’ maneviyatı yerinde yaşamak isteyenlere eşlik etmenin huzuru içinde olduklarını söyledi. 

Kutsal toprakları ilk kez görmek isteyenlerin yanı sıra daha önce Umre ya da Hacca giderek o maneviyatı yeniden yaşamak isteyen müslümanların beklediği Umre sezonu başladı. Dünyanın farklı noktalarında yaşayan müslümanlar umre ibadetini yerine getirmek için seyahat ediyor ve rakamlar; Umreye gidenlerin sayısı her geçen yıl gözle görülür bir biçimde artığını, Türkiye’den umreye gidenlerin sayısının ise bu yıl 400.000’i geçeceğini gösteriyor. Umre ziyareti için kutsal topraklara giden vatandaşlar için her ayrıntıyı önceden düşündüklerini söyleyen  Talha Çizmeci, Umre turlarıyla vatandaşların kutsal topraklara olan özlemini dindirdiklerini söyledi. Çizmeci, “Misafirlerimiz için her ayrıntıyı önceden düşünüyor, kutsal topraklarda yeme-içme, konaklama, ulaşım ve A’dan Z’ye her konuda lüks hizmet veriyoruz. Aslına bakarsanız son yıllarda Umreye artan yoğun talep oldukça fazla ve bizde bu durumdan memnunluk duyuyoruz. Artık insanlar daha bilinçli ve kutsal topraklardaki vazifelerini bu farkındalıkla yerine getiriyor” dedi. 

Bu yılın Umre programı 2 bin dolardan başlıyor
Bu yıl 4.000 adayı Umre’ye götürmeyi hedeflediklerini söyleyen Talha Çizmeci, Harem bölgelerine en yakın ve en lüks otellerden oluşan umre programlarının bu yıl 2 bin dolardan başladığını söyledi. Bu rakama vize işlemleri, THY ile gidiş-dönüş uçak bileti, son model Mercedes Travego otobüs ulaşımın dahil olduğunun altını çizen Çizmeci, belirtilen en iyi 5 yıldızlı delüks otellerde konaklama, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinin yanı sıra Vizyon Turizm’in profesyonel rehberlik hizmetinin de bu rakama dahil olduğunu aktardı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder