8 Mayıs 2017 Pazartesi

Geleceğin sektörleri içinde turizm ön plana çıkıyor

Kalkınmanın mihenk taşlarından biri “Turizm”dir 
İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Kalkınma Ajansı vizyonuna göre bir çalıştay yapıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı, Hilton Bursa Convention Center'da düzenlendi.

HiltonBursa Convention Center'da  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı sırasında İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz’un  çalıştay ile görüşlerini aldık. İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği organizasyon için 3 gün boyunca Hilton Bursa Convention Center'da bulunmaktan dolayı çok mutluyum. İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı’nda çıkan sonuçlardan  gurur duyuyorum. İlk defa Turizmi Kent Ekonomisi ve Kent Kalkınması içinde ilkleri yaşadık. Bu çalıştaya katılmak için farklı sektörlerden İnsanları gördüm. Geniş katılımlı bu çalıştay bize bir mucize yaşattı.

Böylece hiç konuşulmamış konuları ve kronikleşmiş konuları ana başlıklarıyla ele aldık.İstanbul’un Master Planını çıkarmış olduk. Arama Konferansı çok iyi yönetildi . konu başlıklarına göre herkes bir gruba girerek ekip oluşturdu. Birlikte çalışacağımız ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş takibiyle de çıkan sonuçların uygulanacağı sözü verildi.Turizmi şehir içinde şehrin ekonomisinde bir üst noktaya taşımayı başardık. Bu sonuçlara hep birlikte takipçisi olup aktif bir biçimde çalışmamız gerekiyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı olarak, Turizm metropolitan alan olarak ekonomik sektörlerden biri olduğunun farkındayız. Geleceğin sektörleri içinde turizm ön plana çıkıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı vizyonuna göre bir çalıştay yapıldı. Kalkınmanın mihenk taşlarından biri “Turizm”dir. Bu vesileyle ; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş’a , Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz’e  katılım sağlayan 3 gün boyunca birlikte çalıştığımız sektör elçilerine teşekkür ediyorum.