26 Mayıs 2017 Cuma

Tophotels.ru şehir otelciliğini ön plana çıkaracak

Türkiye genelinde otel yöneticilerinin ilk kez  biraraya gelerek oluşturduğu, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) tarafından organize edilen,  Rusya’ nın en önemli seyahat web portalı; TopHotels.ru İstanbul’da ilk kez  otel yöneticileri ve basın mensuplarıyla buluştu.”The Parma Hotel” ev sahipliğinde gerçekleşen lansman toplantısında, Türkiye’ye gelecek Rus turistlerin sayısını arttırmak, otel avantajları ve gelecek turistlerin ön promosyonlardan faydalanmaları için nitelikli hizmet öncelikleri değerlendirildi.Tophotels.ru için yapılan toplantının açılışında konuşan Turoyd Basın Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi Burçak Atak “2012 senesinden bu yana  Rusya Turizm Bakanlığı’nın Antalya’daki bürosu ve ana enformasyon kaynağı olarak faaliyet gösteren tophotels.ru’nun  istemesi bizi fazlasıyla memnun etti.

Çağlar boyunca edebiyat, sanat ve resim alanında bir çok Rus Sanatçıya ilham veren İstanbul, tarihi dokusunda yer bulan Rus-Türk ortak mirası eserler bakımından zengin; ticaretin kalbi olma özelliği ile dinamik; eğitim ve sağlık olanakları bakımından gelişmiş özelliklerinin yanı sıra , 4 mevsim seyahat/tatil  ihtiyaçlarını karşılayan bir kent. Türkiye ve Rusya’nın dostlukları, köklerinin birliği uzun yıllara dayanıyor.  Liderlerimizin attıkları adımlar sayesinde normalleşmeye başlayan ilişkilerimizi güçlendirmek için tüm sektör paydaşlarının ortak akılda bir olmasını önemsiyoruz. Kısa ve orta vadede biz İstanbul otelcileri olarak ilk arzumuz, geçmişte sayıca fazla olan Rus Kongre segmentinin geri gelmesine yönelik “kongre harcamalarında vergi muafiyeti” önerisinin yürürlüğe girmesidir.” dedi. Özellikle Antalya bölgesinde yoğun olarak oteller tarafından kullanılan Tophotels.ru  bundan sonra İstanbul pazarında da aktif rol oynayacak.


Rus pazarı önceliği ile hizmet veren portal, özellikle Rus misafilrler için seyahat öncesi yabancı dil bariyerini ortadan kaldırıyor. Ülkemiz ve otellerin sunduğu tüm hizmetlerin detaylı olarak anlatıldığı site ile otellerin özellikleri anlatılıyor, promosyonlar öne çıkarılıyor ve online sistemlere ödenen yüklü komisyonlara da dur diyecek nitelikte avantajlar sunuluyor.Tophotels’in  Proje Grup Sözcüsü Ksenia Gül, bugün burada çok heyecanlandım. Antalya’da bu tür toplantılar yapıyoruz katılım çok az oluyor. İstanbul’da gerçekleşen bu lansman oldukça kalabalık salonda boş yer kalmadı.Alışık olmadığımız bir durumdu ama çok memnun olduk aynı zamanda da  çok heyecanlandım dedi. Tophotels.ru hakkında bilgiler veren Anna Bondarenko, 300 bin kayıtlı otelimiz bulunuyor. Günlük 500 bin ziyaretçi  alıyoruz. Sayfada kalma süresi 11 dk oluyor. Organik ziyaretler Google ve Yandex’den %70 civarında geliyor. En çok kullanılan kelimeler ise Otel, Türkiye Otelleri, Belek Otelleri, Kemer, Antalya, Belek, Side  ve Marmaris sıralamasıyla gözüküyor.Misafirlerin yorumları bizler için çok önemli. Sadece misafirler değil acentelerinde yorumları bizim için önemli. Tophotels.ru  kullanıcıları tarafından yazılan yorumların %70’i olumlu olduğunu görüyoruz. Bazı  bazen yakınıyorlar olumsuz yorumlar için görülüyor ki %70 olumlu yorum var bunun yanında olumsuzlarda olacak. Oteller kötü yorumlardan korkuyor. Müşteriler önce olumsuz yorumları okuyor.  

Bu yüzden oteller için olumsuz yorumlar can sıkıcı oluyor. Türkiye otelleri için kötü yorum bulunmuyor. Tophotels.ru  Dünya sıralamasında 1.662 ‘nci sırada bulunuyor. Turizm katekorisinde ise 15 . sırada bulunuyor. Dünyada Rusça konuşanlar Tophotels.ru ‘yu ziyaret ederek tatillerini şekillendiriyor. Rus Turistler yıllık bütçelerinin %20’sini tatile ayırıyorlar. 2500 USD  İle 3500 USD arasında bütçe ayırıyorlar. Yılda Rus Turistler iki defa tatil yaparlar. Rus Turistlerin tatil seçenekleri arasında Türkiye, Mısır, İtalya ve İspanya yer alıyor. Tatile çıkan Rus turistler  Acente üzerinden tatil satın alırlar.

Biriyle iletişime geçmeyi kataloglara bakmayı severler. Ruslar riskleri süprizleri sevmez. 3 ay öncesinden tatil planlarını yaparlar. Genellikle çift ve  aile olarak tatile giderler. Rus turistler memnun kalırsa ekstra ödemeyi kabul ederler. Tophotels’in Genel Müdürü Anna Bondarenko, sitelerinin yalnızca Rusya’da değil bölgede diğer Türki Cumhuriyetlerinde yüksek ilgi gördüğünü ve otel seçiminde oldukça etkili bir platform olduklarını belirtti. Bugüne kadar Antalya ve çevresindeki otellere yoğunlaştıklarını ama düzelen ikili ilişkilerle oluşan sinerji ile şehir otelciğine de önem vermek istediklerini salonda bulunan İstanbullu otelcilere iletti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder