8 Mayıs 2017 Pazartesi

Turizmin tüm katmanlarını Bursa’da buluştu

İstanbul’un “Master Eylem planı” çıkacak 
İCVB ve İSTANBUL SHOPPİNG FEST olarak; Şehri farklı ürünlerle tanıtan bir kimliğe sahibiz 
Hilton Bursa Convention Center'da  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı sırasında İCVB ve İstanbul Shopping Fest  Genel Müdürü  Hicran Özbük  çalıştay ile görüşlerini açıkladı.İstanbul Shopping Fest,  insanlara iyi bir alışveriş yapma ve o şehrin kültürünü yaşama imkânı sunuyor. Kongre Turizmi de yarattığı sosyal, kültürel ve ekonomik etkiler nedeniyle önemli bir turizm hareketidir. İCVB ve İstanbul Shopping Fest olarak iki farklı kimlikle bu çalıştaya katılıyorum. 

Turizmin tüm katmanlarını bu çalıştayda gördüm. Bir çatı altında herkes önerilerini sundu. Bu ortak akılda önümüzdeki  günlerde kısa orta ve uzun vade de  bir eylem planı çıkacak. İCVB ve İSTANBUL SHOPPİNG FEST olarak; Şehri farklı ürünlerle tanıtan bir kimliğe sahibiz. Şehir içinde bir deneyim sunuyoruz. Kongreye davet ederken delegeye, İstanbul’da teknolojik bir Kongre izleme imkanı  sağlarken  İstanbul’un güzelliklerinden tarihi alanlarından yenilecek gezilecek alanlarından  görülmeye dair tüm güzelliklerini bir yelpaze şeklinde sunuyoruz. 

Kongreye gelenleri çalışmaları sonrasında  boş kalan zamanlarını da istekleri doğrultusunda alternatifler sunuyoruz. İstanbul’u en iyi şekilde pazarlamaya çalışıyoruz. Çok güzel Butik Otellerimiz 5 yıldızlı Konsept Otellerimize kadar tercihlerimizi sunuyoruz. Şehrin içinden geçtiği bu durum şehri ve Turizmin her katmanını etkiliyor. Önce İstanbul’u iyi pazarlamamız gerek. Şehrin içinden geçtiği intifadan dolayı düşüş yaşadık. İstanbul destinasyonunu iyi pazarlanmalı.

Destinasyonlarda Belediyeler öncülük yapar. Belediye Başkanları öncülük yapar. Dünyanın her yerinde bu böyledir. Bu organizasyon çoktan yapılmalıydı diye düşünüyorum.  Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz bu açığı görerek hızlı bir şekilde hareket etti. Bu kadar değerli katılımcıları bir arada toplayarak bir arada  tutuyor olabilmek tebrik edilesi bir durumdur. Bu katılan kişileri 1 saat gibi bir zaman içinde tutmak bile çok zordur. Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz ise tüm sektör temsilcilerini 3 gün boyunca çalıştay için istanbul’dan getirip Bursa’da  tutabiliyor olması sektör tarafından ne kadar sayılan sevilen bir kişilik olduğunu ortaya koyuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş’a, Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz’e  katılım sağlayan paydaşlara teşekkür ediyorum.