5 Eylül 2015 Cumartesi

Bayram Tatili İçin Henüz Karar Veremeyenler, Setur’un Keyifli Tur Ve Otel Seçenekleri Sizi Bekliyor…

Bu yıl 50’nci yılını kutlayan Setur’un Turizm Müdürü Oktay TEMELLER, Kurban Bayramı tatil alternatiflerini ve rezervasyonlardaki son durumu değerlendirdi.Misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil deneyimi yaşatan Setur, Kurban Bayramı tatilinde de yurt içi ve yurt dışı bölgelerini kapsayan tatil alternatifleri sunmaya devam ediyor.  Özel kampanyalarla tatillerini avantajlı hale getiren Setur misafirlerinin bayram tatiline ilgisinin yoğun olduğunu ifade eden Setur Turizm Müdürü Oktay TEMELLER, yurt içi ve yurt dışı turlara çıkmak isteyenlerin hızlı hareket etmesinde yarar olacağını belirtti. 

Kurban Bayramı dönemi için yurt dışı turlarda 19 Haziran’a kadar yakın destinasyonlarda kişi başı 25 Euro, uzak destinasyonlarda ise kişi başı 50 Euro indirim uygulandığını belirten TEMELLER, Amerika turlarında ise indirim miktarının kişi başı 50 Dolar olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra ‘’Setur acentelerinden ve www.setur.com.tr’den 30 Eylül 2015’e kadar tek seferde yapılacak 2500 TL ve üzeri yurt içi otel/tur rezervasyonlarında 100 TL puan, 3500 TL ve üzeri yurt dışı tur/gemi rezervasyonlarında 150 TL puan verilmektedir.’’ dedi.

Yurt Dışı Tur Tercihlerinde İlk Sırada Amerika Var
Yurt dışı turları fiyat aralığının 777-3947 Euro arasında değiştiğini dile getiren Oktay TEMELLER, “Kurban Bayramı döneminde tatilcilerin ilk tercihinin Amerika turları olduğunu gördük. Doğu Amerika, Batı Amerika ve Güney Amerika programları oldukça revaçtaydı. Bunların yanı sıra; Japonya, Hindistan, Güney Afrika, Viktorya Şelaleleri turları da talep gören diğer programlarımız arasında yer alıyor. Avrupa kıtasında ise Londra, Barcelona, Nice, Milano, Viyana, Prag, Basel, Zürih, Münih, Salzburg, Endülüs ve Barcelona&Madrid turlarımız yoğun ilgi gördü.” dedi. Kurban Bayramı tatilini yurt dışında değerlendirmek isteyen tatilciler için; Japonya, Hindistan, Güney Amerika, Güney Afrika, Viktorya Şelaleleri, İspanya, İtalya, Orta Avrupa destinasyonlarını öneren TEMELLER, bayram dönemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların, vize süreci ve tur kontenjanlarının kısa sürede dolması olduğunu söyledi. TEMELLER sözlerine şöyle devam etti: “Konsolosluklar yoğunluktan dolayı bayram dönemi vize başvurularının kabullerini erkenden kapatabiliyor. Tur kontenjanlarının ise gelen yoğun taleplerden dolayı erkenden dolması ve uçakların yoğunluğundan ek kontenjan alımlarının kolay yapılamaması sebebiyle tatilcilerin çabuk karar vermesinde fayda var.”

TEMELLER: “Çocuklu ailelere Akdeniz’in büyük tatil köylerini, çocuksuz aileler ve gençler için ise Ege ve Kıbrıs otellerini tavsiye ediyoruz.”Kurban Bayramı döneminde Alanya’dan Assos’a kadar bütün sahillerin güneşli olacağını umduğunu belirten TEMELLER, “Çocuklu ailelere Akdeniz’in büyük tatil köylerini, çocuksuz aileler ve gençler için ise Ege ve Kıbrıs otellerini tavsiye ediyoruz. Akdeniz’de Ela Quality Resort, Calista, Regnum Carya, Hilton Dalaman,  Blue Waters ve Titanic otelleri rahat olmasının yanı sıra çocuklar için de son derece eğlenceli bir tatil sunuyor. Ege’de ise D Hotel Maris, Hilton Bodrum, Boyalık Beach Çeşme, Vogue Hotel Bodrum, Xanadu Bodrum hem dinlenmek hem de eğlenmek için tercih edilebilir.” dedi.  Sanatçı konserleriyle renklenecek Kıbrıs Otelleri ise eğlenmek için en doğru adres.

Gemi Turlarında Yunan Adaları, Akdeniz ve Ege & Adriyatik Programlarına İlgi Yüksek
Setur Turizm Müdürü, “Kurban Bayramı’nın yılın en güzel dönemine denk gelmesiyle,  Yunan Adaları, Akdeniz ve Ege & Adriyatik programlarına ilgi yoğun oldu.  Avrupa Nehir turları da en çok tercih edilen turlar arasında yer alıyor. MSC Opera’nın 23 Eylül kalkışlı 6 Günlük Ege Adriyatik programı, 779 Euro değerindeki çok özel fiyatı ile Kurban bayramı döneminde halen yer bulunabilen nadir programlarımızdan. Gemi turlarına katılmak isteyen misafirlerimizin vize için bir an önce başvuru yapmasını tavsiye ediyoruz.” dedi.Farklı bir doğa ve kültür deneyimi yaşamak isteyen ve damak zevkine düşkün olan misafirlerine Kanada & New England turunu tavsiye eden TEMELLER, yurt dışı turlarında birden fazla vize gereken noktalar olabileceği için tatilcilerin, konsolosluklarda yaşanabilecek yoğunlukları göz önünde bulundurarak vize işlemlerini son dakikaya bırakmamaları gerektiğini hatırlattı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder