14 Eylül 2015 Pazartesi

NG Afyon’un ana sponsorluğunda Frig Vadileri Ultra Maratonu Koşuldu

Kral Midas’ın İzinde Frig Vadileri Ultra Maratonu Koşuldu
NG Afyon, Frig Vadisi’ni tanıtmak ve özellikle maraton koşularında bölgenin alternatif bir rota olduğunu duyurmak amacıyla desteklediği Frig Vadileri Ultra Maratonu, 11-12 Eylül  2015 tarihlerinde düzenlendi.


Yaklaşık 200 sporcunun katıldığı ve 100 km'yi kapsayan maratonun birincisi Utku Eryaşar oldu. 
Afyonkarahisar’ın saklı cenneti NG Afyon’un ana sponsorluğunda bu yıl 2.’si düzenlenen maratonda, yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 200 sporcu ter döktü. Binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan, Frigya medeniyetinden izler bulunduran maraton, 14K, 29K, 42K, 60K ve 100K olmak üzere 5 özel parkurda, katılımcılara adrenalin dolu bir deneyim yaşattı. Afyonkarahisar’da start alan  ultra maratonun 100 k ayağı, Afyonkarahisar, Ayazini, Avdalaz Kalesi, Bayramaliler Köyü, Döğer Kasabası, İhsaniye İlçesi’nden geçerek NG Afyon’da son buldu. 


Birincinin Utku Eryaşar olduğu maratonda, ikinci Sezgin Oturmaz, üçüncü ise İsmail Eren oldu. Kral Midas’ın efsanelerine ışık tutan, Afyon’un tarihi ve mistik atmosferinde 11-12 Eylül tarihlerinde düzenlenen ultra maraton, Anadolu’da zengin ve kültürel miras oluşturan Frigler’in izlerini tekrar yaşatarak, katılımcılara unutulmaz bir maraton deneyimi sundu. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder