12 Temmuz 2017 Çarşamba

Kuzeyin cenneti İzlanda'ya unutulmaz bir seyahat

Atlas Okyanusu’nda hem buzulların hem de volkanların adası İzlanda’yı keşfetmeye hazır mısınız? 
Gazella Turizm, Kurban Bayramı'nı da kapsayan 29 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği turla, maceraseverleri kuzeyin maceralarla dolu dünyasına çağırıyor.

Atlas Okyanusu’nun volkanik adası İzlanda, etrafı Grönland, İskandinavya ve Britanya Adası ile sarılı bir keşif dünyası. Kuzey Amerika ile Avrupa arasında bir köprü gibi konumlanan ada, 861 yılında Norveçliler tarafından keşfedildi ve uzun yılların Vikinglerin ev sahipliğini yaptı. Hala aktif olan yanardağlarla kaplı İzlanda, meşhur lav ovaları ve buzullarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir doğa keşfi vadediyor.Diğer kıtalardan uzaklığıyla kendine has izole bir kültüre ve yaşam pratiklerine sahip İzlanda, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri. Doğa koşullarının hakimiyet sürdüğü ülke, seyrek insan nüfusuyla gezginlerini doğasıyla baş başa bırakıyor. Ülke karasının lav tabakaları, volkanik dağlar, sıcak su kaynakları, şelaleler ve buzullardan oluştuğu ada, refah yaşamı ve huzurlu atmosferiyle dünya üzerindeki cenneti arayan maceraseverler için ideal bir rota. 

İzlanda’yı Gazella Turizm farkıyla keşfedin
Kendini doğa koşullarına göre ustalıkla adapte etmiş, Nordik kültürün en yalın özelliklerine sahip, aynı anda hem huzuru hem de gelişmişliği sunan nadir ülkelerden İzlanda, Gazella Turizm farkıyla keşifçilerini bekliyor. Gazella Turizm, Kurban Bayramı'nı da kapsayan 29 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında düzenlediği turla, gezginleri bu büyülü adayı yakından tanımaya davet ediyor.

İzlanda turunda gezginleri neler bekliyor?
Yeryüzünde kutuplara en yakın başkent Reykjavik’te panaromik şehir turu
Dünyanın en yüksekten akan şelalesi Hengifoss’u ve 2300 yıl önce oluşan volkanik gölü ziyaret
Thingvellir Ulusal Parkı gezisi
Muhteşem manzarasıyla Gulfoss Şelalesi turu
1360 metre yükseklikteki Langjokoll Buzulu gezisi
Lav akıntılarının oluşturduğu “Siyah Şehir” Dimmuborgir ve rengarenk topraklarıyla Namasgard gezisi
Masmavi göl manzarasıyla Viti Krateri turu
Ülkenin en kalabalık şehri Selfoss gezisi
Viki Mydral, ülkenin en büyük buzul gölü ve buz dağları gezisi

Gazella Turizm'in sunduğu İzlanda turuyla Türk Hava Yolları Tarifeli Seferiyle İzlanda’ya yolculuk, Akureyri, Djupivogur, Egilsstadir, Gullfoss, Myrdal, Myvatn ve Reykjavik  şehirlerinde 4 ve 3 yıldızlı otellerde konaklama, 6 öğle ve 6 akşam yemeği ve tüm ekstra turlar dahil 3630 Euro.   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder