25 Temmuz 2017 Salı

TUTAP, Ankara’nın sahip olduğu marka değerini ortaya çıkarıyor

Başkent Ankara sahip olduğu Tarihi ve Kültürel zenginliğinin yanı sıra doğal güzellikleri yöresel özellikleri ile Turizminde Başkenti olma hedefindedir. TUTAP Turizm ve Tanıtma Platformu’nun öncülüğünde Başkent Ankara’nın Ulusal ve Uluslarararsı alanda kapsamlı olarak tanıtılması adına tanıtma seferberliği başlatılmıştır.

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, Tanıtma seferberliğinin amacı ve nihai hedefi Ankara’nın birlik ve beraberlik sağlanarak Resmi Kurumların, STK’ların ve Esnafları ve Ankara sevdalılarının ilgi ve destekleri ile tanıtılmasını sağlamaktır. Bir elin nesi var iki elin sesi var mantığında bu heyecan ve duyarlılık sağlanırsa inanıyorum ki Ankara çok yakın zaman yurt içinden ve dışından en fazla ziyaret edilen bir şehir olacaktır dedi. Yıldız, Ankara’ya yıllardır, bir memur şehri fazla gezilecek yeri olmayan ve tarihi zenginliği bilinmeyen bir Şehir imajı verilmişti. Aslında bunun tam tersi Ankara sadece bir Memur şehri değil, Ülke ekonomisine katkı sağlayan sanayisiyle, Ticari yaşamı ve alışveriş merkezleriyle, sportif faaliyetleriyle, jeotermal ve yöresel özellikleriyle, büyük parkları ve yeşiliyle, çevre ilçelerindeki tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, doğal güzellikleriyle ve Dünya Miras unsurları ile mutlaka görülmesi, ziyaret edilmesi gereken bir Turizm Şehri unvanını kazanması gerekiyor.Ankara’ya gönül vermiş ve sevdalı insanların, Kurum ve Kuruşların, İş Dünyasının vakit kaybetmeden ivedi olarak başlatılan bu tanıtma seferberliği içerisinde yer alması büyük önem arz etmektedir.

TUTAP Genel Başkanı Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’in en önemli Projeleri olan Ulus Tarihi Kent Merkezi ve Ankapark Projeleri Turizme büyük katkı sağlayacak olup bu projelere ilaveten diğer destinasyonlarında devreye sokulması ile Turist sayısı bakımından büyük artış olacaktır. Bunun neticesinde Ankara’ya Ekonomik ve sosyal olarak büyük kazanımlar sağlanacaktır dedi. Siyasi ve Kamusal zenginliği, Uluslararası diplomatik yoğunluğu olan Ankara’nın farklı amaçlar ile gelen konuklarını birde Turizm zenginliği ile değerlendirmesi artı bir kazanç olacaktır. Başkent Ankara’nın sahip olduğu marka değerini ortaya çıkarması, etkili ve kaliteli tanıtımlar ile mümkün olacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder