23 Haziran 2021 Çarşamba

Dijital yolculukların ev sahibi BiTaksi, 8’inci yaşını kutluyor

Kurulduğu günden bu yana 6,5 milyon kez indirilen BiTaksi, 48 milyon yolculuğa ev sahipliği yaptı. Pandemi döneminde, Türkiye’de ilk kez hayata geçen kabinli taksi hizmeti ise 1’inci yaşına günler kala 800 bin güvenli yolculuğa ulaştı.


Taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksi sürücülerini bir araya getiren BiTaksi, sektöründe 8 yılı geride bıraktı. 

“Hem yolcuların hem de sürücülerin dijital yol arkadaşıyız”  

Geride bıraktıkları 8 yılı değerlendiren BiTaksi CEO’su Kaan Sancaklı; “Sektörümüzün lider uygulaması olarak, kendimizi kurulduğumuz günden bu yana hem yolcuların hem de sürücülerin dijital yol arkadaşı olarak konumlandırıyoruz. Sürücüler ile yolcuları kolay ve güvenli şekilde buluşturuyor, hayata geçirdiğimiz kampanyalar ile fırsatlar sağlıyoruz. Ekosistemimize katma değer yaratacak projelerle destek olmaya ve her zaman daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanıyoruz” dedi.

Kullanıcı memnuniyetine de değinen Sancaklı sözlerini şöyle sürdürdü: “BiTaksi olarak şu ana kadar pek çok ilki hayata geçirdik. Türkiye’de taksilerde kartlı ödeme ilk kez BiTaksi ile başladı. Görme-işitme engelli vatandaşlarımızın, evcil hayvanı bulunan yolculularımızın konforlu ve güvenli şekilde seyahat edebilmesi için ‘kolay taksi’ ve ‘pati taksi’ hizmetlerimizle yine ilkleri gerçekleştirdik. Pandemi döneminde ‘kabinli taksi’ projemizi hayata geçirerek hem yolcuların hem de sürücülerin sağlığı ve güvenliği için sürdürülebilir bir adım attık. Tüm bu projelerimiz ve hizmetimizi iyileştirmeye yönelik yaklaşımımız yolcularımıza da yansıyor. BiTaksi’yi deneyimlemiş milyonlarca kullanıcımızın memnuniyet oranı %96.”

Şu ana kadar 6,5 milyon defa indirilen BiTaksi, 48 milyon yolculuğa dijital ev sahipliği yaptı.

Pandemi süresince 800 bin kabinli taksi yolculuğu gerçekleşti

BiTaksi, geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını dolayısıyla Türkiye’de ilk kez kabinli taksi projesini hayata geçirmişti. 1 yaşını doldurmasına sayılı günler kala sayıları hızla artan kabinli taksiler hem yolcular hem de sürücüler için izole bir yolculuk imkânı sağlamaya devam ediyor.

Sancaklı, Kabinli Taksilere ilişkin şu yorumlarda bulundu: “Covid-19 salgını dolayısıyla kullanıcılarımızın hijyen koşullarına azami derecede dikkat ettiğini göz önünde bulundurarak kabinli taksi uygulamasını başlattık. Şu ana kadar BiTaksi üzerinden kabinli taksilerle 2 binin üzerinde sürücü, 800 bin güvenli yolculuk gerçekleştirdi. Hem yolcularımızdan hem de sürücülerimizden çok güzel yorumlar alıyoruz. Öte yandan hayata geçirdiğimiz kampanyalar ile yolcularımıza avantajlar sağlıyoruz. Projemizin başından bu yana 250 binin üzerinde yolcumuza sürpriz olarak kabinli taksi gönderdik ve onları bu yeni hizmetimizle tanıştırdık.”

Kabinli taksilerde yer alan panel, tasarımı dolayısıyla tüm taksilere kolayca entegre edilebiliyor. Kabinli taksiler, ön ve arka taraf arasındaki hava geçişini engellemesinin yanı sıra arka koltuktaki yolcuların özel filtrelerle ayrılan klima ve ses izolasyonu ile konforlu şekilde yolculuk yapmasına olanak tanıyor. BiTaksi, şu an İstanbul’da 750’ye yakın kabinli taksi sayısını yaz sonuna kadar 1000’e tamamlamayı hedefliyor.  

8. yıla özel 20 iPhone 12 kazanma şansı 

Doğum gününü kullanıcılarıyla birlikte kutlayan BiTaksi, Haziran sonuna kadar BiTaksi ile yapılacak yolculuklarda çekilişle 20 adet iPhone 12 hediye ediyor. BiTaksi’nin faaliyet gösterdiği İstanbul ve Ankara’da, BiTaksi ile 30 TL ve katları tutarında bireysel yolculuk yapacak tüm yolcular her 30 TL için 1 çekilişi hakkı kazanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder