15 Haziran 2021 Salı

Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği, Ukrayna'da Türk Lezzetlerini Tanıtacak

Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ile Ukrayna Hükümeti Başkonsolosluğu içinde Ukrayna Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Oleksiy Volkov arasında mutfak kültürlerini tanıtmak ve turizm hareketini arttırmak amaçlı protokol imzalandı.Bu sene Ukrayna’dan bu yıl,yaklaşık iki milyon turistin beklendiği Türk vatandaşlarının da vizesiz olarak ziyaret edebildiği Ukrayna arasında bu işbirliği ,iyi niyet protokolü her iki ülke için çok faydalı olacağı düşünülmekte.

Bilindiği üzere Gastronomi Turisti ,normal Turistten üç kat fazla ödeme yaptığı için ,her iki ülke için ziyaret edecek Gastronomi Turistleri ,katma değer sağlayacak .

Türk Mutfağını Ukrayna ‘da tanıtma hakkı ,Ukrayna Mutfağını da Türkiye de tanıtımları konusunda yapılan bu anlaşmada kültürlerarası iletişim etkinlik,tanıtım gezileri ,hijyen belgesi çalışmaları gibi konularda işbirlikleri yapılacak .

Sözleşme esnasında Ukrayna Rehberler odası başkanı da hazır bulundu.Her iki ülke için de pandemi sürecinde ve sonrasında ticari hacmin arttırılması hedeflenmekte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder