2 Haziran 2021 Çarşamba

Emirates, Venedik Uçuşlarını Yeniden Başlatıyor

Emirates, İtalya’ya Seyahat Edecek Yolcular İçin Karantinasız Seyahat Düzenlemesinin Ardından Venedik Uçuşlarını Yeniden Başlatıyor ve Milano’ya Seferlerini Artıyor. Emirates Başkanı uluslararası seyahati kolaylaştırmaya yönelik hamleyle ilgili memnuniyetini dile getirirken diğer ülkelere de bu konuda çağrıda bulundu. Emirates, 1 Temmuz’dan itibaren Dubai ve Venedik arasındaki uçuşlarına yeniden başlayacak ve başlangıç olarak bu rotada haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. Bu gelişmeyle BAE ve İtalya arasındaki ticaret ve turizm bağlantısı artarken yolculara da daha fazla seyahat seçeneği sunuluyor.


Havayolu Temmuz ayında Milano’ya seferlerini de haftada 8 yerine 10 uçuş gerçekleştirerek artıracak. Bu kapsamda, Dubai-Milano-New York JFK rotasında günde bir sefer yapılırken, Dubai ve Milano arasında haftada üç gidiş-dönüş uçuşgerçekleştirilecek. Emirates’in haftada beş kez gerçekleştirilen Roma seferleri ve haftada üç kez yapılan Bologna seferleriyle birlikte, havayolunun İtalya’ya gerçekleştirdiği seferlerin toplam sayısı Temmuz ayında dört şehir için haftada 21 uçuşa ulaşacak. Emirates Venedik, Milano, Roma ve Bologna seferlerini modern ve konforlu geniş gövdeli Boeing 777-300ER uçağıyla gerçekleştirecek.

Emrates’in İtalya’daki uçuş hizmetlerini genişletmesi, yolcuların İtalya’ya varışta karantina olmaksızın seyahat etmesine izin veren “Covid Testli uçuş” düzenlemelerinin başlamasıyla gündeme geldi.

Emirates Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı  Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Covid testli uçuş düzenlemelerini memnuniyetle karşılıyoruz, İtalya ve BAE yetkililerine, uluslararası seyahati kolaylaştırmak için gösterdikleri sürekli çabadan dolayı teşekkür etmek istiyoruz. BAE, İtalya ile güçlü ve uzun soluklu bir ilişkiye sahiptir ve hava bağlantısının güvenli bir şekilde yeniden başlaması karşılıklı ticaret ve turizmi güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Küresel bir ticaret merkezi olan ve 200’den fazla ülkeden gelen ziyaretçiye  ev sahipliği yapan Dubai ve BAE, dünya lideri aşılama programımızdan tatil ve eğlence tesisleri dahil tüm sektörler, okullar, işletmeler ve havalimanları genelinde uygulanan biyo-güvenlik protokollerine kadar, toplulukları salgında güvende tutmak için elinden geleni yapmıştır. Daha fazla ülkenin karantinasız seyahati kolaylaştırmak için benzer düzenlemeleri değerlendirmeye almasını umuyoruz.”

2 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere, İtalya’ya seyahat eden 2 yaş ve üzeri Emirates yolcularının kalkıştan önce 48 saat boyunca geçerli olan negatif bir COVID-19 PCR-RT veya Hızlı Antijen testi sonucuna sahip olması gerekiyor. Yolcuların masrafları kendilerine ait olmak üzere İtalya’ya varışta bir Hızlı Antijen sürüntü testi yaptırması gerekiyor. İtalya’ya giriş şartlarıyla ilgili daha fazla bilgi için, yolcular emirates.com.tr’daki seyahat şartları sayfasını ziyaret edebilirler.

Emirates, seyahat stresini ortadan kaldırmaya odaklanmaya devam ederken, yolcularının gönül rahatlığı içinde seyahat etmeleri için,  sağlık ve hijyen   konularında sektöre liderlik etmektedir. Emirates yolcuları, yolculuklarının her adımında en güncel sağlık ve güvenlik tedbirlerinin uygulandığından emin bir şekilde seyahat ediyorlar. Ayrıca, havayolu kısa bir süre önce yolcuların Dubai havalimanında daha rahat etmesi için temassız teknolojiyi de hayata geçirdi.

Sağlık  ve güvenlik  tedbirleri konusunda gönül rahatlığı ile seyahat eden  yolcular, uçuş sınıfı fark etmeksizin havayolunun ödüllü uçuş içi eğlence sistemi ice üzerinden 4500'den fazla eğlence kanalının yanı sıra  gurme yemeklerin keyfini çıkarıyorlar. Emirates, bu dinamik süreçte yolcuların ihtiyaçlarını ele alan yenilikçi ürün ve hizmetlerle sektöre liderlik etmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce, havayolu yolcu hizmetleri çalışmalarını daha da ileriye taşıyarak daha da cömert ve esnek rezervasyon politikalarını hayata geçirdi, çoklu risk içeren seyahat sigortası teminatının kapsamını genişletti ve yolcularına mil ve statü geçerlilik sürelerini koruma imkanı verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder