23 Nisan 2017 Pazar

Ulusoy’un Tarihi Konaklarının keyfini çıkarın

Türkiye’nin ilk yerli Butik Oteller zinciri Melek Hotels Genel Müdürü Uğur Zeren, Baş harfi “M” ile başlayan şehirlere her zaman yatırım için daha sıcağız dedi.Melek Hotels’in kurucusu Mehmet Ulusoy’un da memleketi olan Mudurnu’ya, Melek Hotels’in otelcilik ve ağırlama konusundaki tecrübe ve deneyimleriyle, hem Mudurnu’nun turizm sektöründe olması gereken sınıfa ulaşmasına yardımcı olmak hem de Melek Hotels ailesine yeni sıcacık 200 yıllık tarihi bir konak katmanın mutluluğu içinde…    

MELEK HOTELS İLK TUĞLAYI MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ’NDE KOYDU 
Melek Hotels’in ilk  zincir oteli Marmaris’in Selimiye köyünde Caridea Otel & Restaurant adıyla açıldı. Sonrasında Melek Hotels zinciri genişletme çalışmaları başladı. Moda’daki otelin inşaatının başlaması ve yeni otel fikirleriyle, Melek Hotels marka yatırımcısı Mehmet Ulusoy’un kızı Melek’le aynı ismi alarak Melek Hotels oldu. 

MELEK HOTELS ZİNCİRİ BÜYÜYOR
Melek Hotels’in şu an hizmette olan, Melek Hotels Moda ( İstanbul ), Melek Hotels Pera (İstanbul), Melek Hotels Mudurnu ( Bolu ) ve Melek Hotels Selimiye ( Marmaris ), Melek Hotels Bozburun ( Marmaris ) ile beş oteli ve 2017 yılında açmaya planlanan, Bolu Mudurnu’da tarihi bir konak, diğeri Bozburun yarımadasında karayla ulaşım olmayan bir bölgeye teknelerle misafirlerimizi ulaştıracağımız butik ama özel bir konseptte hizmet verecek diğer yatırımızla 2017 yılında yurt içinde 7 otele ulaşmayı hedefliyor.  Londra’da da 14 Şubat sevgililer gününde açılan Melek Kitchen, Melek Hotels grubunun yurtdışındaki ilk temsilcisi oluyor. Londra’daki Melek Kitchen’da, aynı zamanda usta aşçılık belgesine de sahip olan Mehmet Ulusoy mutfağa da giriyor.

TÜRK EVİ TARZINDA DEKORE EDİLDİ
Melek Hotels Grubu Otelleri “bulunduğu bölgenin en iyi konumunda olmasına önem veriyor. Melek Hotels Grubu, 200 yıllık tarihi Tekkeliler Konağını, orijinaline birebir sadık kalarak restore ederek konuklarına geçmişten geleceğe yolculuk yaptırıyor. Dekorasyonunda tasarım ve sanat çizgileri olması “birebir samimi hizmet” mottosu olarak öne çıkıyor. Mudurnu Tekkeliler Konağı Melek Hotels grubunun tarih ve doğanın iç içe olduğu 4. Oteli … Geleneksel Türk evi tarzında dekore edilen Melek Hotels Mudurnu – Tekkeliler Konağı, yüksek tavanlı odaları, ahşap zemin ve toprak sıvayla sıvanmış duvarları ile ön plana çıkıyor. Restaurantın da kuzine sobalar ve yöresel masa örtüleri gerçek ve sıcak Mudurnu’yu hissettiriyor. 

MEMNUNİYET ÇITAMIZI EN ÜST SEVİYEDE TUTUYORUZ
Melek Hotels Genel Müdürü Uğur Zeren, Melek Hotels çizgisini kalitesini ve büyüme stratejisini şirket prensiplerine bağlıyor. Melek Hotels organizasyon yapısı, işini en iyi bilen, ayrıcalıklı ve özel hizmet için olmazsa olmaz kurallarını iyi işleten sorumlu arkadaşlar ile kalite çıtasını en üst seviyede tutuyor. Beraber çalıştığı ekip arkadaşlarıyla uzun süreli çalışmak, aynı yolda başarılara ortak olmak, ortak fikirler sunmak ve uygulamak, hedefe daha hızlı yakınlaşmak Melek Hotels ‘in başarı çizgisini daha yukarılara taşıyacaktır. Genel düzenin ve işleyişin korunması ve geliştirilmesini, hepsinden de çok yeni neler yapabiliriz onları planlıyoruz diyor.
“BUL VE İHYA ET” OPERASYON KODUMUZ
Melek Hotels olarak “Değişmeyen tek şey değişimdir” sözünü de hep hatırlayıp yenilikler içinde olmaya çabalıyoruz ve digital Dünya’nın ne kadar hızlı geliştiğini, ne kadar bizi içine çektiğini fark edip, tüm yenilikleri, sosyal medyayı, digital pazarlamayı yüksek hızda kullanıyoruz. Melek Hotels hesaplarımızı takip eden takipçilerimize özel fırsatlar, ücretsiz konaklama hediyeleri gibi paylaşımlar yapıyoruz.

MUDURNU’DA YÖRESEL LEZZETLERLE ÖN PLANA ÇIKIYOR
Toplantı ve konaklama paketlerinin dışında, yöresel lezzetlerle ön plana çıkan servisleri, alışılmışın dışında bir tecrübe ve yüksek memnuniyet sağlıyor.  Tekkeliler Konağı içinde bulunan yöresel lezzetlerin bol çeşidiyle konuklarına hizmet veren Melek’in Mutfağı aynı zamanda  Melek’in Mutfağı adıyla ilk şubesini, Melek Kitchen Londra da açtı. Tamamen doğal ürünlerin kullanıldığı Melek’in Mutfağı’nda  ilk defa tadacağınız farklı lezzetlerde buluyorsunuz. Mudurnu yöresel yemeklerinden Kaşık Sapı, Kızılcık Tarhanası bölgeye has Turşuları ve Kabaklı Gözleme en sık tüketilen yiyeceklerden oluyor. Menüleri çok iddialı yöresel lezzetler ön plana çıkıyor. Mudurnu’lu Executive Chef en iddialı olduğu Güveçte kullandığı etleri ve o güvece kattığı baharatları özel olarak hazırlıyor. Kaşık sapının hamuru , kabaklı gözleme gibi ürünler  yöre halkı tarafından doğal ürünlerle yapılıyor. 

MUDURNU TARİH KOKUYOR
Mudurnu, turizm potansiyeline sahip bir ilçe, bu tarihe kadar bu potansiyel ön plana çıkarılamamış. Doğa’nın cömert davrandığı ilçelerden olan ipek yolu üzerindeki Mudurnu’nun, 1300’lü yıllarda Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmış hamamı, camisi, saat kulesi ve tarihi arasta (Mudurnu çarşısı)  sizi tarihin içinde seyahate  çıkarıyor. 10 dakika uzaklıktaki Abant gölü, kaplıcaları, türbeleriyle de bir çok yerli ve yabancı turistin ilgi odağı. Mudurnu tarihte çok önemli yeri olan bir yerleşim alanı. Tarih,Doğa ve Kültürel miraslarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini fazlasıyla çekebilecek bir bölge. Mudurnu  çevresinde Abant gölü, Sünnet Gölü  gibi gezilebilecek bir çok alan olması, doğa sporları için ideal bir parkur olarak da  göze çarpıyor. İstanbul ve Ankara gibi metropollere yaklaşık 2.5 saat mesafede olması Mudurnu’yu cazip kılan özelliklerinden bir kaçı.   

HER HAFTA İSTANBUL’DAN MUDURNU’YA YOLCULUK
Her hafta Perşembe kesin çıkışlı bir tur aracımız İstanbul’dan Mudurnu’ya yola çıkıyor. 14 Turizm seyahat acentesi(www.14.com.tr 0 374 2175080) ile  Mudurnu yöresel lezzetleri tadılıyor, Tarihi arastasında eski dükkanlar geziliyor, Cuma günleri bozulmadan devam eden geleneksel Ahilik Duasına katılım ve Abant gölü ve çevre gezilerinin olduğu bir turumuz mevcut. Münferit gelmek isteyen misafirlerimiz içinde özel paket turlar düzenliyoruz.  WEB MEDYA- Turizmin Sesi tarafından üretilen, http://www.turizminsesi.com/| http://www.tourismexclusive.com/|http://turizminsesi.blogspot.com.tr/ yayınlanan haberlerin tüm hakları saklıdır. Kod, Haber, Resim,Röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları WEB MEDYA GRUBU'na aittir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder