9 Mayıs 2016 Pazartesi

Anikya İznik Çini, George Washington Üniversitesi MBA Programında tez konusu oldu

Türk Çini Sanatını yaşatmak amacıyla, 2000 yılından bu yana büyük bir özveriyle faaliyet gösteren Anikya İznik Çini, 2016 yılında Amerika’nın en önemli üniversitelerinden biri olan George Washington Üniversitesi MBA programında tez konusu oldu. Üniversitenin Consultant Abroad Programı (CAP) Türkiye bölümünde yürütülen tez çalışması Anikya İznik Çini’nin, İznik çinilerini dünya markası yapma amacına yönelik olarak ele alınıyor.

GWU İşletme Fakültesi öğretim görevlisi Profesör Abdullah Akyüz tarafından yönetilen program, “Branding” ve “Strateji” olmak üzere iki ayrı başlık altında devam ediyor ve toplam dokuz MBA öğrencisi tarafından sürdürülüyor. Mayıs ayının sonlarında sunulacak tez çalışmasının sonuçları, bir geleneksel Türk sanatı olan İznik Çinisinin dünyaya tanıtılması konusunda önemli bir rol oynayacak.

Program gereği MBA öğrencilerinin tez sunumlarını Türkiye’de yapmaları gerekirken, üniversite yönetiminin terör olayları nedeniyle Zagrep’i tercih etmesi sonucunda, Anikya İznik Çini firmasının şirket yöneticileri ile George Washington Üniversitesi MBA öğrencileri 24- 25 Mayıs 2016 tarihleri arasında Zagrep’te buluşacak. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder