10 Haziran 2017 Cumartesi

Klimasan’dan, son teknoloji EFI HS100 yatırım hamlesi

Klimasan fabrikasına, EFİ’nin en büyük makinesi kuruldu  
İçecek vitrinleri ve ticari buzdolabı üreticilerinden olan ve dünyanın lider firmaları arasında yer alan Klimasan; Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da 80’e yakın ülkeye ihracat yapıyor.  Klimasan, bu yıl 330 bin adet ticari buzdolabı üretimi yapmayı planlıyor. Klimasan’da, yatırımlar hız kesmiyor. Klimasan, sektöründe lider olan Lidya Grup ile yaptığı işbirliğiyle, Manisa’daki fabrikasına EFİ’nin en büyük dijital baskı makinesini kurdu. Bir milyon dolara yakın fiyatı olan “EFİ HS 100” dijital baskı makinesi yatırımıyla; sert materyallere baskı yapabilme özelliği ile birlikte, yüksek çözünürlük, yüksek kalite, düşük mürekkep tüketimi, düşük enerji tüketimi ve hızlı baskı özellikleri hayata geçiyor.  


Lidya Grup, yatırım sürecinde aktif olarak destek verdi Lidya Grup ile olan işbirliğine değinen Klimasan İmalat Direktörü Ahmet Peker, “Lidya Grup ile daha önceden fotokopi makineleri nedeniyle işbirliğimiz vardı. Dijital baskı sektöründe yapacağımız yatırım sırasında da birlikte çalıştık. Tüm yatırım sürecinde ve denemelerde, aktif olarak yanımızda bulundular ve destek verdiler. Fiyat/performans oranında uygun çözümü ürettiler” dedi.  Yatırımın firmaya katacağı değer hakkında bilgi veren Ahmet Peker, şunları söyledi:“Artan kapasiteyi karşılamak, yüksek çözünürlük ile müşteri onaylarının hızlandırılması ve müşteri memnuniyetinin bir adım daha ileri götürülmesi hedefiyle yatırımı gerçekleştirdik. Üretim süreçlerinde, sert materyallere de baskı yaparak dışa bağımlılığın ortadan kaldırılarak, maliyetlerin düşürülmesini planladık. Klimasan, dijital baskı sektörüne yatırım yapan ilk firmalar arasındadır ve ilk makinemizi 2006 yılında devreye almıştık. Bu yıl yaptığımız EFİ HS 100 makine yatırımı ile de teknolojimizi yeniledik” diye konuştu. 

Lidya Grup, başarı dolu bir yıl geçiriyor 
Klimasan’ın Manisa’daki fabrikasında EFİ HS 100 makinesinin kurulumu gerçekleştirdikleri anlatan Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları kaydetti: “Merkezi Amerika Silikon Vadisinde bulunan dünya devi EFİ’nin, en büyük makinesi olan EFİ HS 100’nin satışını ve kurulumunu Klimasan’da tamamladık. EFİ HS 100 makinesi için Klimasan firması, ciddi analizler ve testler gerçekleştirdi. Gerçekleşen bu satın alma,  ülkemizde dijital baskı sektörüne yapılan büyük yatırımlardan birisi olma özelliğini de taşıyor” şeklinde konuştu. Müşterilerine gerçek anlamda bir iş ortağı olma gayreti içerisinde bulunduklarını ifade eden Adem Öz; bir yandan müşterilerinin yeni iş fikirleri oluşturmalarına katkı sağlarken, diğer yandan doğru yatırımlar yapılması noktasında önderlik etmeyi sürdürdüklerini belirtti. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder