5 Haziran 2017 Pazartesi

QATAR AIRWAYS’den yolculara DOHA’da ücretsiz konaklama hizmeti

Qatar Airways’in sunduğu teklif içerisinde, Doha'nın güzelliklerini görmek isteyen yolcular için ücretsiz otel konaklamaları da bulunuyor. Ücretsiz lüks otel konaklamaları, aktarma yapan yolcular için tatil içerisinde tatil deneyimi sunmak amacıyla mevcut ücretsiz transit vizesiyle* beraber sunuluyor. Qatar Airways konaklama paketi, Katar'ı daha fazla turistin ziyaret etmesi için daha geniş kapsamdaki +Qatar Turizm Programının bir parçasıdır.

Qatar Airways, uluslararası yolcular için Katar'ı cazibeli bir varış noktası haline getirmek amacıyla Katar Turizm Ofisi’yle (QTA) ortaklaşa oluşturduğu benzersiz bir konaklama paketini sunmaya başladı. Pakette, yolcuların ücretsiz lüks otel konaklamaları ve transit vizeleriyle Doha'yı keşfetmeleri amaçlanıyor. Bu benzersiz teklif, aktarma yapan bütün yolcuların Katar'ı seyahat listelerine almalarını teşvik edecek +Qatar kampanyasının bir parçasını oluşturuyor.
(*) Bilindiği üzere Qatar Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Ancak söz konusu konaklama hizmetinfen yararlanmak için yolcuların qatarairways.com/tr adresinden ücretsiz transit vize alması gerekiyor. QTA ve Katar'ın ödül sahibi havayolunun sunduğu bu benzersiz teklif Doha aracılığıyla seyahat eden yolcuların Orta Doğu'yu ücretsiz bir şekilde deneyimlemelerini amaçlamaktadır. QTA'nın desteğiyle ulusal havayolu şirketi yaz boyunca Doha'dan aktarma yapan yolcuların dört ve beş yıldızlı otellerde konaklayarak bunu lüks bir molaya dönüştürme fırsatı tanıyacak. Promosyon, bütün Qatar Airways yolcularının merkez Doha'da bulunan ülkenin en iyi dört ve beş yıldızlı otellerinde bir gece ücretsiz konaklayarak Doha'yı bir tatil seçeneği haline getirmelerini amaçlamaktadır.

Qatar Airways Grubu İcra Kurulu Başkanı, Mr. Akbar Al Baker; "Qatar Airways her zaman, Katar'ın ulusal bir havayolu şirketinden daha fazlası olmuştur; ülkemizden gurur duyuyoruz ve Katar'ın birçok heyecan verici turistik unsurlarını dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yolcularımızla paylaşmak istiyoruz. Bu seçkin girişim, yolcuların Doha'nın en iyi otellerinde ücretsiz konaklayarak mevcut seyahat planlarına Doha'yı katmalarını amaçlıyor. Yolcularımızın, Qatar Airways'le yaptıkları seyahatlerde unutulmaz bir deneyim yaşamalarını istiyoruz ve onların beklentilerini aşmak için sınırları zorluyoruz." dedi.

QTA, Turizm Geliştirme Müdürü Mr. Hassan Al-İbrahim ise;  "Geçen Kasım ayında transit vize uygulamasını başlatmamız Katar'da hepimiz için büyük bir gurur kaynağı oldu. Mart 2017'de, geçen sene aynı aya kıyasla %53 oranında bir artışla mola veren yolcularda büyük bir yükseliş gördük. Bugün +Qatar'ın uygulamaya geçmesiyle birlikte Hamad Uluslararası Havaalanı'nı aktarma noktası olarak kullanan 30 milyon yolcunun büyük bir kısmını mola veren ziyaretçilere dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Katar'ı dünyanın her yerinden gelen yolcular için daha erişebilir kıldığımız için çok mutluyuz ve onları ülkemizi, kültürel mirasımızı ve doğal zenginliklerimizi keşfetmeye çağırıyoruz.” dedi.

Doha'dan aktarma yapan yolcular, Qatar Airways ve QTA'nın misafiri olarak bir gece ücretsiz Doha'da kalabilir ve Doha'nın güzelliklerini keşfedebilirler; ya da 50$'lık cüzi bir rezervasyon ücretiyle ikinci gecelerini de Doha'da geçirebilirler. Yolcular The Four Seasons, Marriott Marquis, Radisson Blu ve Oryx Rotana gibi otellerden bir tanesini seçebilirler. Yaz boyunca geçerli olacak ücretsiz otel konaklaması yolcuların Doha'yı ve şehir turlarını, çölde safari maceralarını veya geleneksel bir Arap yelkenlisinde yemekli deniz turunu keşfetmelerine fırsat tanıyarak Discover Qatar misafiri olarak Arap konukseverliğinin tadını çıkarmalarını mümkün kılacaktır.

Bu teklife hak kazanmak için yolcuların yapmaları gereken tek şey uçuş rezervasyonlarını www.qatarairways.com/plusqatar üzerinden yapmak, 'çoklu şehir' seçeneğini seçmek ve uçuş onayını aldıktan sonra otellerini seçmektir. Online transit vize uygulaması da ayrıca ücretsizdir; 5 ve 96 saat arasında aktarması olan yolcular faydalanabilir. Havayolu şirketinin 'Going Places Together' sloganı kapsamında bu çığır açan tekliften, hem Premium hem de Ekonomi sınıfında yolculuk eden bütün Qatar Airways yolcuları faydalanabilir;  Yolcular, Katar'da geçirdikleri zamanı en iyi şekilde kullanabilmeleri için Discover Qatar tarafından sunulan ilave mola paketlerini de inceleyebilirler.
QTA'nın benzersiz teklifi, Qatar Airways'in yeni kurulan varış noktası yönetim şirketi Discover Qatar tarafından hazırlandı ve Katar için farkındalık yaratmak ve ziyaretleri teşvik etmek amacıyla önümüzdeki aylarda sunulacak olan birçok yeni girişimden yalnızca bir tanesidir. Teklif, QTA’nın yeni kampanyası '+Qatar'ın tanıtımı için tasarlandı ve Katar'da büyüyen turizm talebini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu heyecanlı ve yenilikçi duyuru, havayolunun 20. işletme yılı kutlamalarını destekliyor ve yirmi yıllık büyüme, endüstri liderliği ve yeniliği vurguluyor.  Bu yıl Hamad Uluslararası Havaalanı (HIA) ayrıca, 2017 Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri kapsamında Dünyanın En İyi Altıncı Havalimanı seçilmesinin yanı sıra art arda üçüncü defa Orta Doğu’nun En İyi Havalimanı unvanının da sahibi oldu. Ayrıca peş peşe ikinci defa Orta Doğu'nun En İyi Personel Hizmeti unvanını da kazandı.
Endüstrideki ilkleriyle bilinen Qatar Airways, dünyadaki en genç filolardan bir tanesini işleten ve en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Qatar Airways, altı kıtada 150'den fazla önemli iş ve tatil noktasına uçan 197 uçaklık bir modern filo ile hizmet vermektedir.  2017'de bu noktalara ilave edilecek yerler arasında Nice, Chang Mai, Dublin ve Üsküp bulunmaktadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder