22 Haziran 2017 Perşembe

Park Inn by Radisson en yeni otelini Mekke’de açtı

Park Inn by Radisson, Mekke açıldı
Carlson Rezidor Hotel Group’un renkli ve dinamik orta ölçekli otel markası Park Inn by Radisson, Mekke’deki ilk tesisi olan Makkah Al Naseem otelini açtı. Grup, ülke çapında halen faaliyette ve geliştirilmekte olan 35 otel ve 9.000’den fazla odayla Suudi Arabistan’daki varlığını giderek güçlendiriyor.

Carlson Rezidor Hotel Group’un, Park Inn by Radisson markası Mekke’deki ilk tesisini hizmete açtı. Carlson Rezidor Hotel Group Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Willis,  Makkah Al Naseem otelinin açılışıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Mekke’deki ilk otelimiz Park Inn by Radisson Makkah Al Naseem’i açmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu otel, hem Park Inn by Radisson markası, hem de Carlson Rezidor Hotel Group için önemli bir adım. Bu açılışla Suudi Arabistan’daki güçlü gelişme planlarımızın meyvelerini toplamaya başladık, önümüzdeki 18 ayda çok sayıda otel açılışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” Park Inn by Radisson markasının, uygun fiyatlı konaklama ve sorunsuz bir deneyim arayışı içinde olan hacı adaylarındaki artışı desteklemek açısından çok uygun bir zamanda bu önemli segmente girdiğini belirten Willis şöyle devam etti: “Suudi Arabistan Krallığı’na ve Mekke’ye yönelik din turizminde hem yerli, hem yabancı ziyaretçilerin sayısının artması bekleniyor. Biz de uluslararası bir otelcilik markasının tüm temel özelliklerini sunabilecek bir konumda bulunuyoruz.” 

Park Inn by Radisson Makkah Al Naseem, Mekke’nin en büyük ikinci camisi olan, 15.000 kişi kapasiteli Al Rajhi’ye sadece 20 metrelik mesafede konumlanıyor. Ayrıca Arafat, Mina ve Müzdelife gibi Müslümanlar açısından çok önemli olan alanlara çok yakın olan otelden Sevr Dağı ve Nur Dağı’na kısa bir araba yolculuğuyla ulaşılabiliyor. Otel, sadece birer saat uzaklıktaki Kral Abdülaziz Uluslararası Havaalanı ve Al Taif Uluslararası Havaalanı’na da kolay ulaşım bağlantıları sunuyor. 

Park Inn by Radisson Makkah Naseem’de pek çoğu Al Rajhi Camii’nin güzel manzarasına hakim 459 modern oda ve süit yer alıyor. Misafirlerine seçme imkanı sunulan konforlu tek veya çift kişilik yataklarla birlikte sağlanan özel bir aydınlatma sistemi, ışığın misafir tarafından ayarlanmasına olanak veriyor. Her oda ve süitte bireysel iklimlendirme kontrolü, yataklı kanepe, kasa ve ücretsiz kablosuz yüksek hızlı internet erişimi gibi özellikler sunuluyor. 

Yemek için tercih edilebilecek Al Awali restoranın dinlendirici ortamında yerel ve uluslararası mutfaklardan zengin bir seçki servis ediliyor. Otelin lobisindeki 200 kişi kapasiteli kafe, tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar sunuyor. Açık havada rahatlamak isteyen misafirler, Roof Top Garden Cafe’den Mekke’nin nefes kesen manzarasının keyfini çıkarabiliyor. 

Otelde en gelişmiş aerobik fitness aletleriyle donatılmış, kadınlara ve erkeklere özel spor salonları bulunuyor. Ayrıca her biri 120 kişi kapasiteli, iki modern ve ferah toplantı salonu ve bir mola alanı yer alıyor. Otelin açık ve kapalı otoparkları ve Al Rajhi Camii’ne gidiş-dönüş servisleri ücretsiz olarak sunuluyor. 

Park Inn by Radisson Makkah Al Naseem Genel Müdürü Saad Ghosheh, “Hac ve Umre için Mekke’yi ziyaret eden yerli ve yabancıları ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Harika konumumuzla misafirlerimizin Mekke’deki birçok önemli mekana kolayca ulaşmaları olanağı sunuyoruz. Deneyimli ve işine bağlı ekibimiz, misafirlerimizin unutulmaz bir konaklama geçirmelerini sağlamak için hizmete hazır” dedi..

Carlson Rezidor Hotel Group bir süre önce yaptığı bir açıklamayla dünyanın en büyük Radisson Blu ve Park Inn by Radisson otellerini Mekke’de açmayı planladığını duyurmuştu. Grup, 2020 yılına kadar Orta Doğu’da 100 otelle faaliyette bulunma hedefine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder