3 Şubat 2017 Cuma

Türkiye Otelciler Birliği’nden ‘Komşunu da al gel’ kampanyasına destek

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışındaki vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak 'komşunu da al gel’ kampanyası başlatmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Turizm sektörü temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yurtdışındaki vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak 'komşunu da al gel’ kampanyası başlatması Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’deki buluşmaya TÜROB üst yönetimi de katılırken, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu tür bir kampanyanın olumlu olacağına, yurtdışındaki Türklerin turizm açısından önemli bir potansiyeli bulunduğuna dikkat çekti. Bayındır, sektör olarak bu konuda gerçekleştirilecek her türlü uygulamaya destek olacaklarını dile getirdi. 

Turizmci bir danışman faydalı olur 
Bayındır, bu tip kampanyalarım olumlu olduğunu, ancak sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmek için başka destekler de bekledilerini ifade etti. Türkiye, uluslararası arenada imaj ve itibar yönetimini acele devreye sokması gerektiğini belirten Bayındır, turizm sektöründen bir profesyonelin bu dönemde Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevine getirilmesinin, sektördeki gelişmelerin ve sektör örgütlerinin de dahil edilmesi ile yapılacak çalışmaların doğrudan planlamasına katkı sağlayacağını vurguladı. Bayındır, sektörümüzde faaliyet gösteren işletmelerin SGK primlerinin en az 1 yıl ertelenmesi, primlerin yüzde 50’sinin İşsizlik Fonu, İŞKUR veya Hazine tarafından karşılanması sağlanması ve banka kredileri konusundaki sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydetti. Bayındır, sektörde yaşanan olumsuz gelişmelerin tüm ülkeyi etkilediği göz önüne alınarak, açıklanan/açıklanacak desteklerin coğrafi bölge belirtilmeksizin tüm ülkemizi kapsamasının önemli olduğunu belirtti.  

TÜROB heyeti şu isimlerden oluştu:
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Başkan Yardımcısı Müberra Eresin (Eresin Otelleri), Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan (Hilton Worldwide), Genel Sekreter Hediye Güral Gür (NG Hotels) 

Üyeler:
Levent Erdoğan (My Dora Horel), Ziya Cihan (WOW İstanbul), Dr. Faik Öztunç (Divan Otelleri), Ayhan Hacıbektaşoğlu (Barın Hotel) İsmail Taşdemir (TÜROB Genel Müdürü), Murat Dedeman (Dedeman Otelleri), Dursun Özbek (Point Otelleri, GS Başkanı), Oya Narin (Martı Otelleri), Essum Aslan (Nevali Hotel), Hüseyin Öztürk (The Marmara Otelleri), Emel Elik Bezaroğlu  (Elite World Otelleri), Zeynep Nil Bozatlı (Holiday Inn A. North), Ali Güreli (Sofa Hotel) Nevin Akçelik (Club Nena), Alaeddin Babaoğlu (Hilton Garden Inn), Hasan Ekmen (Adamar Hotel), Murat Keloğlu (Ramada Plaza İstanbul), Erkan Sadıkoğlu (Suadiye Hotel), Ferah Yağan (Hilton Grubu), Recai Çakır (Sianji Group), M.Naci Topsakal (Haliç Kongre Merkezi)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder