6 Şubat 2017 Pazartesi

World Tourısm Forum ‘Tourısm 100’ ü açıklayacak

Dünyanın en büyük 100 turizm şirketi belirlendi
Türkiye'de ilk defa World Tourism Forum ve Nielsen tarafından gerçekleştirilen "Tourism 100" araştırmasıyla ciro bazında Dünyanın en büyük 100 turizm şirketi belirlendi.

World Tourism Forum 16-18 Şubat İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği Global Meeting zirvesi öncesi  gerçekleştireceği basın toplantısında bir ilke imza atacak. 9 Şubat Perşembe günü Wyndham Grand İstanbul ‘ da düzenlenecek basın toplantısında Nielsen Araştırma Şirketi iş birliği ile hazırlanan ‘Tourism 100’ raporu ile turizm sektörünün en iyileri ilk defa o gün açıklanacak. Dünyanın en büyük 100 turizm şirketinin en iyilerinin ciro bazında belirlendiği ‘Tourism 100’ raporunda havayolu şirketleri, online ve offline seyahat acenteleri, otel ve otel zincirleri yer alacak. Dünya turizmine yön veren liderlerin buluşacağı World Tourism Forum Global Meeting 16-18 Şubat’ da 20 ülkeden 150’ ye yakın uluslararası konuşmacı ile gerçekleşecek. Büyük zirve öncesi açıklanacak ‘Tourism 100’ araştırması turizm sektöründe büyük yankı uyandıracak. Turizm’in Davosu olarak adlandırılan World Tourism Forum Global Meeting ile Dünya turizmine yön verip, damga vurmaya devam edecek. 

Global Meeting Zirvesi’nin ağırlayacağı Dünyaca ünlü isimler arasında; Facebook Spokeperson’ı ve Silikon Vadisi’nin en güçlü kadını, Zuckerberg Media’nın kurucusu Randi Zuckerberg, İngiltere Dışişleri Eski Bakanı, International Rescue Committee (IRC)’nin hem Başkanı hem de Yönetim Kurulu Başkanı David Miliband, Tony Blair Başbakanlığı süresinde İçişleri ve Dışişleri Bakanı olan Jack Straw, Yandex Ceo’su Arkadiy Voloj, İsveç’in en büyük turizm tanıtım ofisi Visit Stockholm’un Ceo’su Thomas Anderson ve “UNWTO Özel Büyükelçisi ve eski World Travel & Tourism Council Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Michael Frenzel yer alıyor.

Eş zamanlı olarak birden fazla etkinliğin gerçekleşeceği World Tourism Forum Global Meeting’te turizm sektöründe önemli bir yere sahip olan Dünyanın çeşitli bölgelerinden 300'e yakın seyahat bloggerlerı "eGen Influencers" etkinliğinde 16 Şubat'ta Çırağan Palace Kempinski'de bir araya gelecek.  Dev zirvenin kapanışı ise 17 Şubat’ da "Dünya Turizminin Oscar'ı sayılan turizm endüstrisinin en prestijli ödülü ‘World Tourism Forum Awards’ ile Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder