22 Ağustos 2015 Cumartesi

Beyaz Cennet Pamukkale'ye 9,5 Kilometrelik Yola 560 Palmiye Dikilecek

Beyaz Cennetin Yolu Palmiyeler İle Donatılacak
 Büyükşehir'in yaptığı çalışmanın ardından tasarruflu sulama sistemine sahip olacak yaklaşık 9,5 kilometrelik yola 560 palmiye dikilecek


Çevre düzenlemesi, park ve yeşil alan çalışmalarıyla Türkiye'de örnek projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, turizm cenneti Pamukkale'de gerçekleştireceği yatırımla bir ilke daha imza atıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı,UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde bulunan beyaz cennet Pamukkale yolunda orta refüj düzenleme ve sulama projesini başlattı. Denizli-Ankara Karayolu'ndan turizm cennetine giden yaklaşık 9,5 kilometrelik yolun daha güzel görünmesi ve tasarruflu sulama sistemine geçmek için yapılan proje ile güzergahtaki orta refüje 560 palmiye ağacı dikilecek. Orta refüj zemininde, Türkiye de ilk kez taş, çalı ve cüruf malzemesi aynı anda kullanılacak. 35 bin metrekare alan içinde yapılacak çalışmada ayrıca su tasarrufunun en yüksek seviyede olması için özel bir sistem hayata geçirilecek.


Pamukkale yolu daha güzel olacak
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin turizm potansiyelinin çok zengin olduğunu söyledi. Denizli'nin beyaz cennet Pamukkale'si, 19 antik kenti, termal zenginlikleri, sağlık, doğa, tarih ve kültür turizmi ile Türkiye'nin parmakla gösterdiği bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Biz bu değerlerimizin farkındayız ve kentimizde turizm sektörünün daha hızlı büyümesi için yatırımlarımız devam ediyor" dedi. Dünyanın dört bir tarafından gelen turistlerin ziyaret ettiği Pamukkale'ye giden yolun bölünmüş yola çevrilmesinin bölgeye ayrı bir güzellik kattığını kaydeden Başkan Zolan, "UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'ye giden bölünmüş yolda düzenleme çalışması başlattık. Yapacağımız proje ile turizm yolumuz daha da prestij kazanacak. Denizli'ye gelen konuklarımız Pamukkale'ye giderken önce buradaki güzellikle karşılaşacak" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder