21 Ağustos 2015 Cuma

Dedeman’da Kurumsal Kimlik Heyecanı

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri Dedeman, ikinci markası Park Dedeman’ın kurumsal kimliğini tamamen yeniledi. Markalarında monolitik kimlik yapısı uygulamaya karar veren Dedeman Grubu; kartal, ve bulut simgelerinden oluşan amblemini markaya taşıyarak yepyeni bir Park Dedeman logosu ile karşımıza çıktı. Farklı konsepti ile turizm sektörüne yeni bir soluk getiren Park Dedeman, tüm basılı ve dijital tanıtım faaliyetlerinde marka kimliğini yansıtan sıra dışı logo kullanımıyla dikkat çekiyor.

Dedeman Grubu, iş dünyasının konaklama ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 2012 yılında ikinci markası Dedeman Park’ı hayata geçirdi ve ikinci markasıyla Denizli, Gaziantep ve Moskova’daki otellerini hizmete açtı. Grup, Dedeman Park markasında monolitik kimlik yapısı uygulamaya karar vererek ismini Park Dedeman olarak değiştirdi ve kurumsal kimliğini yeniledi. Logo da dahil olmak üzere büyük ve ciddi değişimlerin yaşandığı yeni kurumsal kimliği ilk kez, 30 Haziran’da açılan Park Dedeman Levent’te uygulandı.

“Yaratıcı hizmet anlayışı, dinamizm ve daima yenilikçilik” ilkelerini benimseyen markanın yeni logosu, tüm basılı ve dijital tanıtım faaliyetlerindeki sıra dışı kullanımıyla dikkat çekiyor. Park Dedeman logosunun kullanımı; ikinci zinciri ile Dedeman markasının sektördeki yükselişini, taşıdığı yenilikçi vizyonu ve güneşin doğuşunu simgeliyor. Yenilenen kurumsal kimliğin tüm elementlerinde, markanın sahip olduğu değerlerin modern bir tasarım dili ile harmanladığı göze çarpıyor.

Yenilenme süreci ile ilgili bilgi veren Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Arzu Karacadağ; “Kurucumuz Mehmet Kemal Dedeman, bir maden çalışması sırasında Aladağlar'ın zirvesi Kartaltepe'nin görüntüsünden etkilenerek Dedeman'ın simgesinin kartal olmasına karar verir. Dağların zirvesini kendine mekân edinen ve gökyüzünün lideri olarak görülen kartalın; hızı, gücü ve yükseklerdeki dengeli uçuşuyla Dedeman'ı en iyi şekilde anlattığını fark eder. 50 yılı aşkın süredir Dedeman’ın logosunda gururla taşıdığı kartal, sahip olduğu kurumsal değerlerle yükselmeye ve her an yenilenmeye devam ediyor. Park Dedeman markamızda yaşanan bu radikal değişim süreciyle de yeniliklerin peşinden gitmeye devam ediyoruz.

Tasarım ve Kurumsal İletişim Danışmanı Filiz Utku imzalı logomuz; Dedeman markasının güçlü ve köklü duruşunu korurken, Park Dedeman’ın sahip olduğu dinamizmi başarılı bir şekilde yansıtıyor. Reklam ajansımız HAUS tarafından hazırlanan, radikal ve iddialı kurumsal kimliğimizi de markamızın taşıdığı yüksek enerjiyi hissettirdiği için çok benimsedik.  Aynı anda hem köklü hem de genç olmayı başaran Park Dedeman’ın yeni logosu ve kurumsal kimliği ilk olarak Park Dedeman Levent otelimizde uygulandı. Kısa sürede yarattığı etki ve olumlu geri dönüşler bize doğru yolda olduğumuzu, sektörde yepyeni bir heyecan ve bakış açısıyla fark yaratacağımızı gösterdi.” dedi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder