2 Temmuz 2015 Perşembe

“4dx” Mars Cinema Group İşbirliği İle Türkiye’ye Geliyor

Cınemaxımum İle Beş Duyuya Hitap Eden Gerçeklik Devrimi: “4dx” Teknolojisi
Türkiye’deki İlk Lokasyon İstanbul'da Cinemaximum Marmara Forum olacak! Cinemaximum salonlarında sinemaseverlere unutulmaz deneyimler yaşatan Mars Cinema Group; sinema tutkunlarını yepyeni bir teknoloji ile buluşturuyor.

Mars Cinema Group ve CJ 4DPLEX işbirliği ile Türkiye’ye gelecek olan 4DX teknolojisi filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışıklandırma, koku ve daha fazlasını sinemaseverlere hissettirecek; adeta filmin içindeymiş hissi ile eşsiz bir deneyim yaşatacak!Mars Cinema Group ve CJ 4DPLEX, 4DX teknolojisini Türkiye’ye ilk kez getirmek üzere işbirliği gerçekleştirdi. CJ 4DPLEX tarafından geliştirilen 4DX teknolojisi, uzun metrajlı filmlere yönelik dünyanın ilk 4D teknolojisi tabanlı sineması olarak dikkat çekmesiyle birlikte; hareket, titreşim, su, rüzgar, aydınlatma, koku ve diğer unsurları kullanarak sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor. 4DX'in Türkiye'de seyirci ile buluşacağı ilk sinema ise; İstanbul'da yer alan ve Mars Cinema Group’un en fazla salonuna ve koltuk sayısına sahip sineması Cinemaximum Marmara Forum. Bu doğrultuda 4DX teknolojisinin, Cinemaximum Marmara Forum’da bu yıl Eylül ayında sinemaseverlerle buluşması planlanıyor.

Mars Cinema Group işbirliği ile 4DX teknolojisini Türkiye’yedeki sinema severlerle buluşturan 4DPLEX CEO’su Byung-Hwan Choi “4DX çığır açan film teknolojisi ile İngiltere’den İsviçre’ye, Macaristan’dan, Polonya’ya, Romanya’dan ve Çek Cumhuriyeti’ne kadar Avrupa’daki yüksek başarı performansı ile kendini kanıtlamış bir teknolojidir. Dolayısıyla izleyicilerin beş duyusunu aynı anda hitap eden 4DX teknolojisinin aynı şekilde Türkiye’de de başarılı olacağına eminiz. Mars Cinema Group ile çalıştığımız ve işlerimizi dünya çapında genişlettiğimiz için gurur duyuyoruz.’’ dedi.

Kurulduğu günden itibaren dünya standartlarında, yenilikçi ve modern multiplex sinemaları ile Türkiye’de sinemaseverleri buluşturan Mars Cinema Group; sinemaya gitme deneyimini mümkün olan en yüksek seviyeye yükseltmeyi hedefliyor. Bu hedefi sayesinde Mars Cinema Group; Türkiye’de dijital gösterim ve ses dönüşümünü de tamamlayan sinema zinciri olmasıyla ön plana çıkıyor.

4DX teknolojisi ile ilgili Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder ise “İstanbul Marmara Forum’da Türkiye’nin ilk 4DX sinemasını sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hareketli sinema deneyimi alanında lider olan 4DX'in önde gelen tüm film stüdyolarının desteğini arkasına alması sayesinde müşterilerimiz için en iyi içerikleri sunabileceğiz. Cinemaximum Marmara Forum, Türkiye'nin en iyi alışveriş merkezlerinin birinde yer alıyor ve Mars Cinema Group’un en büyük sinema kompleksi olma özelliği taşıyor. Dolayısıyla 4DX’in lansmanı için de Cinemaximum Marmara Forum’un oldukça uygun bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 

Türkiye’nin önde gelen sinema zinciri Mars Cinema Group; aynı zamanda Türkiye’de 28 şehirde 74 sinema ve 658 salonda faaliyetlerini sürdürüyor.Cinemaximum sinema kompleksinin içinde yer aldığı Marmara Forum Alışveriş Merkezi; geniş çeşitlilikte ve prestijli mağaza karışımı, özenle tasarlanmış altyapısı, kolay erişimi ve genç müşteri profili ile geniş bir müşteri kitlesine sahip. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder