27 Temmuz 2015 Pazartesi

“Tekirdağ Drift Fest 2015” Süleymanpaşalıları büyüledi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Tekirdağ Drift Fest 2015” sahil dolgu alanında driftseverleri bir araya getirdi.


AÇILIŞ TURUNU BAŞKAN EŞKİNAT ATTI
Sıcak havaya rağmen altı saat süren etkinliğe Süleymanpaşalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sahil dolgu sahada gerçekleşen Tekirdağ Drift Fest 2015’e  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat eşi Belgin Eşkinat ile birlikte gelirken ünlü pilot Volkan Arısoy ile birlikte açılış turunu atarak drift heyecanına ortak oldular.


EŞKİNAT: “ÖNEMLİ OLAN BU YARIŞLARI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALARAK OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU GÖREVLİLERİNİN GÖZETİMİNDE YAPMAK”
Yarışlar öncesi tek tek sporculara başarılar dileyen Eşkinat; “Driftseverleri Tekirdağ Drift Fest ile bu sene üçüncü kez buluşturuyoruz. Geçen sene biri Türkiye Şampiyonası olmak üzere iki defa bu alanda yarışlar düzenlemiştik. Burada bizim asıl vurgulamaya çalıştığımız kapalı ve güvenli alanda otomobil sporlarının yapılabilip normal trafikte trafik kurallarına uyulması gerektiği ve kapalı alanda yapılacak hareketlerin normal trafikte yapılmamasıdır. Gençlerimiz bu sporu seviyorlar. Kapalı alanda her türlü güvenlik önlemleri alınmış durumda. Araçlar gönüllü olarak geliyor buraya. Bütün drift sporcuları artık Süleymanpaşa Belediyesi’nin gönüllü neferleri oldular. Bu bizlere mutluluk veriyor. Son derece memnunuz. Önemli olan bu yarışları güvenlik önlemleri alarak Otomobil Sporları Federasyonu görevlilerinin gözetiminde yapmak.” diye konuştu.


ALTI SAAT SÜREN DRİFT KEYFİ
Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Abbas Çimen, Kemal Güvenkaya, Volkan Arısoy, Timur Pomak, Mahmut Elbir ve Erhan Babacan’dan oluşan altı araçlık drift ekibi modifiyeli araçları ile yaklaşık altı saat boyunca Süleymanpaşalılara keyifli anlar yaşattılar.Tekirdağ Drift Fest 2015 Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır’ın yarışlara katılan drift pilotları ve organizasyon ekibine plaket takdimi ile sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder