29 Temmuz 2015 Çarşamba

ICVB’nin tanıtım çalışmaları İngiltere ve Hindistan medyasında yer buldu

İstanbul’un uluslararası toplantı ve kongre pazarındaki iş potansiyelini artırmak ve İstanbul’u dünya kongre ve toplantı sektörüne tanıtmak için dünya kongre sektörününönde gelen ve en çok okunan yayınlarının temsilcileri 25-28 Mart tarihlerinde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürütülen “Kongreler Şehri İstanbul-Uluslararası Medya Çalışması” kapsamında İstanbul’da bir araya geldi.
ICVB- İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun İstanbul’un tanıtımıyla ilgili çalışmaları uluslararası medyada ses getirmeye devam ediyor. Almanya ve Belçika’nın ardından İngiltere ve Hindistan’ın kongre sektörünün önde gelen dergileri de İstanbul’un tanıtımına geniş yer ayırdı.


Modernizmi ve Tarihi aynı anda yaşatan “İki Şehrin Hikayesi” 
İngiltere’de yayınlanan sektörün önemli dergilerinden olan ve aylık 18.500 sektör profesyonellerine ulaşan C&IT Magazine İstanbul gezisine geniş yer ayırdı.3 ayda bir yayınlanan ve 10.000 tirajı olan CMW Dergisi’nde yer alan ‘ İstanbul basın gezisi 2015” başlıklı haberde ise ICVB’nin Mart sonunda uluslararası medya temsilcilerini İstanbul’da ağırladığı ve kongre merkezleri, oteller ve diğer önemli yerlerin gündemi oluşturduğu belirtildi. İngiltere’nin önde gelen kongre dergilerinden biri olan Business Destinations ise İstanbul'dan övgüyle bahsederek 3 tam sayfa ayırdı. Dergide, “Kıtaları buluşturan marka şehir İstanbul’un uluslararası önemli toplantılara ev sahipliği yaptığı” vurgulandı. Haberde özellikle Dünya Kültür mirası sayılan ve UNESCO tarafından korunmaya alınan birçok uygarlığa ait kültür hazinelerine dikkat çekilerek, görkemli sarayları vegöz alıcı müzeleri ile İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bir cazibe merkezi olduğu belirtildi. 


Toplantı mekanlarında yıl boyunda doluluk
Hindistan’da yayınlanan M&IT India editörü yazısında İstanbul’a geniş yer ayırdı. İstanbul’un “sürprizlerle dolu bir şehir” olarak tanımlandığı yazıda kentteki toplantı mekanlarının tüm yıl rezevasyonlarının dolu olduğuna dikkat çekildi. İstanbul’un kongre ve konferans sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir şehir olduğuna işaret edilen haberde,  İstanbul’da kurumlar arası kesintisiz organizasyon yapısının hedeflere ulaşmada kolaylık sağladığı ifade edildi. M&IT India aylık 5.000 sektör profesyoneline ulaşıyor.12.000 tirajlı Hindistan’ın etkinlikler, pazarlama, sanayi ve toplantı endüstrileri alanında en etkili dergilerinden biri olan EXM  (Experiential Marketing) İstanbul’a 4 tam sayfa ayırdı. “İki Şehrin Hikâyesi” başlığıyla verilen haberde İstanbul’un “modernite ve gelenek, batı ve doğu, dinamizm ve huzur” gibi farklı yüzlerine dikkat çeken ICVB’nin yeni markalaşma stratejisinin altı çizildi. İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Kongreler Şehri İstanbul-Uluslararası Medya Çalışması’ isimli proje kapsamında yayınlanmaktadır. http://www.turizminsesi.com/                                     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder