28 Temmuz 2015 Salı

Otelz.com 2 yabancı fondan daha yatırım aldı

İnternet üzerinden oda satışı gerçekleştiren yabancı sitelerinin Türkiye’deki faaliyetlerinin tartışıldığı şu günlerde, sektöre iddalı bir giriş yapan yerli otel arama motoru otelz.com’a yabancı fonlardan yatırım geldi. Geçtiğimiz yıl otel karşılaştırma sitesi Trivago.com'u dünyanın en büyük seyahat portallarından biri olan Expedia'ya satışında önemli rol oynayan,online turizm dikeyinin en büyük yatırım fonlarından Howzat Partners ile daha önce ülkemiz internet ekosisteminde de çeşitli yatırımları bulunan Malezya’lı yatırım fonu Elixir Capital önderliğindeki yatırım turuna, son zamanlarda Türkiye’de bir çok startup’a yatırım yapan , Orkun Tekin ,Mustafa Mert Işık, Genco Alp, Burak Gözalan, Orkun Samioğlu,Vedat Özşahin ve Arshad Ahmed’de katıldı.


2013 yılında faaliyetlerine başlayan ve bir yılda yüzde 170 büyümeyle dikkatleri çeken Otelz.com, uluslararası önemli yatırım fonlarından gelen yatırımı teknolojik inovasyon, pazarlama ve coğrafi genişleme projelerinde kullanacak. Bünyesinde bulundurduğu 4000’e yakın kontratlı konaklama tesisi ile online otel rezervasyonu hizmetlerini gerçekleştiren Otelz.com, Türkiye'nin yerli sermaye ile kurulan ilk ve tek ön ödemesiz otel rezervasyon platformu olma özelliğini taşıyor.

Otelz.com 10 milyon dolar değerleme ile kapatılan bu yatırım turundan elde ettiği kaynakla pazar payını artırmayı ve Türkiye'deki otel rezervasyonları için internet kullanıcılarının ilk tercihi olmayı hedefliyor. Otelz.com Genel Müdürü Tuna Yılmaztürk, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; sektörde güçlü yabancı şirketlerle rekabette önemli bir mücadele verdiklerini anlatarak, Otelz.com projesini sadece ticari bir proje olarak değil, Türk turizminin internet ortamında gelişmesi ve dünya standartlarının üzerine çıkması için oluşturulan bir kabuk değişim girişimi olarak gördüklerini belirtti.

Açıklamasında ayrıca "Yatırımcılardan gelen kaynakları teknolojimizin gelişmesine ve çoklu dil desteğine harcayacağız. Dünyanın her yerinden Türkiye'de otel arayan gezginlerin aklına ilk gelen online platformlardan biri olmayı hedeflediklerini’’ belirten Yılmaztürk; "Türkiye'deki klasik tur operatörleri ve seyahat acentelerinden çok farklı bir kulvardayız. İş modelimiz tamamen farklı. Otelz.com sisteminde tüketicilerden para tahsilatı kesinlikle yok. Otel rezervasyonunu bizim aracılığımızla gerçekleştiren kişi, ödemesini doğrudan yer ayırttığı otele yapıyor.Bununla beraber Otelz.com web sitesindeki tüm fiyatların, oda müsaitliklerinin ve otel bilgilerinin girişleri oteller tarafından yapılıyor ve güncelleniyor. Bu şekilde tüketicilere ilk elden, en doğru bilgiyi verebiliyoruz." diye ekledi. Rekabet yoğun bir sektörde sürekli gelişen teknolojileriyle fark yaratmak amacında olduklarını belirten Yılmaztürk, 2015 yılında en az %200 büyüme hedeflediklerini, 2016 yılı hedeflerinin en az 100 bin rezervasyon olduğunu ve daha şimdiden bir sonraki yatırım turu için temasların başladığını açıkladı.http://www.turizminsesi.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder