31 Temmuz 2015 Cuma

Starwood Ve Ever Grup İşbirliği İle Four Poınts By Sheraton Markası Türkiye’de!

Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, İstanbul’un en büyük sanayi bölgesinde açıldı! Starwood Hotels & Resorts Worldwide (NYSE: HOT), Ever Grup işbirliği ile Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu’nun açılışını ve Four Points by Sheraton markasının Türkiye’ye girişini duyurdu. İstanbul’un en büyük sanayi bölgesi olan İMES’in merkezinde açılan otel, Anadolu yakasının ilk Starwood oteli olma özelliği taşıyor. 


Starwood Hotels & Resorts’un Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Michael Wale “Portföyümüzün hızla geliştiği, 10 markamızdan yedisine ev sahipliği yapan Türkiye’de, Four Points markasını tanıtıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Dudullu’nun zengin kültür kombinasyonu ve güçlü ticari yapısı, İstanbul’da makul fiyatlarla üst düzey konforu, nitelikli hizmeti yaşamak isteyen misafirlere mükemmel bir uyum sağlayacak” dedi.


Çevreye karşı gösterdiği duyarlılık ile Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED®) yeşil bina sertifikasına da layık görülen Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu’da 182 oda, modern bir restoran ve bir bar yer alıyor. Otelin yedi fonksiyonel salonu ile toplamda 224 metrekarelik toplantı ve etkinlik alanı, bölgedeki 100’den fazla üst düzey şirketin konaklama ve toplantı ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir ortam sunuyor. Seyahatleri esnasında egzersiz programlarını aksatmak istemeyen misafirler, otelin fitness salonundan faydalanabilecek. Otel, hızlı ve ücretsiz WIFI, odalarda şişe suyu ikramı, özgün Best Brews™ programının bir parçası olan yerli ve yabancı içecek seçenekleri gibi markanın beğenilen hizmetlerini de beraberinde getiriyor.Dudullu İMES Sanayi Bölgesi içerisindeki altı büyük sanayi bölgesinin merkezinde yer alan otelden TEM Otoyolu’na ve Boğaziçi Köprüsü’ne kolay ulaşım imkanı bulunuyor. Otel, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’na 20 dakikalık sürüş mesafesinde yer alıyor. 


Dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Starwood Grubu ile çalışmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Ever Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü: “İstanbul Anadolu yakasının sanayi merkezi olan Organize Sanayi Bölgesi, IMES, DUDULLU, DES, KADOSAN, KEYAP VE MODOKO’dan oluşuyor. Üretim anlamında sanayimizde büyük payı olan IMES yönetimine bölgedeki otel ihtiyacını doğru analiz ettiği ve desteklediği için teşekkür ederim.  Son derece gelişmiş ve daha da büyük gelişme potansiyeline sahip bu bölgede otelimiz, Starwood, Ferko İnşaat ve Ever Grup şirketlerinin mükemmel uyumu ile hayata geçirildi” dedi.


Ersü sözlerine şöyle devam etti: “55 milyon TL değerinde bir yatırımın ürünü olan Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu’nun tüm detayları büyük bir özenle tasarlandı ve Ferko İnşaat tarafından hayata geçirildi. Otel, hızla gelişen Dudullu sanayi bölgesindeki ideal konumu ile hem sporseverler hem de iş seyahati yapanlar için harika bir buluşma noktası olacak. Starwood ile iş ortaklığımızı güçlendiren Four Points by Sheraton Istanbul Dudullu’nun ardından bu yılın sonunda İstanbul’un hızla gelişen Batışehir bölgesinde ikinci bir Four Points açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde de Türkiye’nin pek çok şehrinde dünyaca ünlü otel zincirlerine bağlı 33 otel yatırımı daha hayata geçireceğiz”Four Points olağanüstü bir gelişme süreci yaşıyor. Starwood’un şirket geçmişinde bir ilk olarak, 2014 yılında imzalanan 50 otel anlaşması ile, marka 2015 yılında toplamda 200 otele ulaşacak. Starwood’un halihazırda 5’i İstanbul’da olmak üzere Türkiye’de toplam 12 oteli bulunuyor. Bu yıl açılacak olan Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Sheraton İstanbul Ataşehir ile birlikte Türkiye’de 7 farklı marka altında Starwood imzasını taşıyan otel sayısı 14’e çıkacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder