9 Temmuz 2015 Perşembe

Elite World Otelleri zinciri, ilk “resort otel”ini Marmaris’te açtı

Elıte World’den Beşinci Otel Marmaris’e
Ünlü İçmeler Plajı’na 30 metre mesafedeki Elite World Marmaris Otel, zincirin beşinci oteli oldu. İstanbul Taksim, Florya ve Van’da yer alan Elite World Otelleri’nin ardından ilk resort yatırımını toplam 25 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçiren Elite World Oteller Zinciri, 93 odada 186 yatak kapasitesiyle hizmet verecek olan Elite World Marmaris Otel’de 16 yaş üstündeki konuklarına “tam pansiyon plus" konseptiyle hizmet vermeye başladı. 


Geçtiğimiz yılı ve 2015 yılını yatırım yılı olarak kabul eden Elite World Oteller zinciri, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Arsa payı dahil toplam 490 milyon dolarlık yatırımla 4 yılda 5 otel açmayı planlayan zincir, plan dahilindeki ilk resort yatırımını Marmaris’te açtı. Haziran ayında hizmet vermeye başlayan Elite World Marmaris Otel, 93 oda 186 yatak kapasitesiyle 16 yaş üzeri konuklarına tam pansiyon plus konseptiyle hizmet  vermeye başladı. 


Dalaman Havalimanı’na 95, Marmaris’e yedi kilomtere uzaklıkta, ünlü İçmeler Plajı'na ise 30 metre mesafede olan Elite World Marmaris, bünyesinde yer alan Elite Restaurant, One Bar, L'oliva Restaurant, Palm Bar ve SPA’sı ile hizmet sunmaya başladı. Elite World kalitesi ve standartlarını Marmaris’e taşıyan zincirin son halkası Elite World Marmaris Otel’de, açık havuz, spor salonu, hamam gibi detayların yanı sıra business center, kuaför, doktor, araç kiralama, VIP havaalanı transferi gibi hizmetler de sunuluyor. 


Sırada Güneşli, Maltepe ve St. Petersburg
Turizm sektöründe zincirleşme ve marka çalışmaları ile dikkat çeken Elite World Oteller zinciri, önümüzdeki dört yılda hizmete sunacağı yeni otelleri ile otel sayısına dokuza çıkaracak. Toplamda 490 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirilecek yeni oteller ile zincirin yatak kapasitesi 4 bin 966’ya, grubun toplam istihdamı da 1.765’e yükselecek. 


2014 ve 2015 yıllarının kendileri için yatırım yılı olduğunu söyleyen Elite World Otelleri Zincir Genel Müdürü Ünsal Şınık, “Elite World Otelleri olarak Marmaris Otel’in ardından dört yeni otel daha açmayı planlıyoruz. 2014 yılında çalışmalarına başladığımız, 120 milyon dolar yatırım yaptığımız İstanbul Basın Ekspress yolundaki Elite World Europe Otel, grubun en büyük kapasiteye sahip oteli olacak. Toplam 401 odalı bir kongre oteli olacak olan Elite World Europe Otel, 1 Mayıs 2016’da hizmete girecek. Ayrıca bu yaz İstanbul Maltepe’deki arazimizde 350 odalı Elite World Asia Otel’in  inşaatına başlıyoruz. 115 milyon dolarlık bir yatırım olan bu otel de 2017 yılında açılacak” dedi. 


Yüzlerini yurtdışına çevirdiklerini belirlen Şınık yurtdışı yatırımlarını şöyle özetledi. “Geleceğinin çok parlak olduğuna inandığımız St. Petersburg’da geçen yıl iki arazi almıştık. Biri beş, diğeri dört yıldızlı olmak üzere iki otelin inşaatına başladık. Onların açılışı da 2018’in ilk yarısı olacak. St. Petersburg’daki 700 odalı beş yıldızlı Elite World St. Petersburg Moskovsky, 145 milyon dolarlık, 180 odalı dört yıldızlı Elite World St. Petersburg ise 85 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçecek. İstanbul’un yatırıma doyduğunu, Anadolu illerindeyse beş yıldızlı otel yapmanın karlı olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle yurtdışına açıldık. St. Petersburg’un ardından Litvanya’nın Vilnius kentini odağımıza aldık. Bundan sonra ise Berlin, Münih, Viyana veya Budapeşte şehirlerinden birini seçeceğiz.” Hiç yorum yok:

Yorum Gönder