22 Aralık 2012 Cumartesi

ULUSOY ‘A İTALYAN YILDIZI NİŞANI VERİLDİ

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İtalya ile ilişkilerin geliştirmesi yönünde gösterdiği katkılardan dolayı İtalya Cumhurbaşkanı tarafından "İtalya Yıldızı Nişanı"na layık görüldü"İtalya Yıldızı Nişanı" Bakan Günay'ın da katıldığı görkemli bir törenle Ulusoy'a takdim edildi.İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen törene Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İtalya İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri, BYK Başkanları, TUREB Başkanı Şerif Yenen başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.Gecede bir konuşma yapan İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini, Ulusoy'un İtalya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesine bulunduğu katkıya dikkat çekti.

GİANLUCA ALBERİNİ , şunları söyledi:
"Çok mutluyum çünkü bu akşam İtalya'nın gerçek bir dostuna teşekkür etme fırsatı buluyorum. İtalya'nın yıldızı nişanı 1946 yılından beri Cumhurbaşkanı tarafından verilmekte olup İtalya ile ilişkileri geliştirme başarısı gösteren insanlara verilmektedir. Sayın Başaran Ulusoy kurtarma operasyonları için özel çaba harcamış ve bizimle ortak çalışmıştır. TÜRSAB başkanı olarak İtalya'ya turist teşvikinde bulunmuştur. Bu nedenle vize başvurusu bakımından büyük bir artış var. Kendisi Başkonsolosluğumuz ile beraber işçi sendikası derneğimizin restorasyonu için ciddi katkılar sağladı. Proje İtalyan varlığını daha görünür kılmaktadır. Sayın Ulusoy ulusal düzeyde sahip olduğu değer ve İtalya'ya sağladığı katkılar nedeniyle İtalya nişanını vermekten onur duyarım."Alberini'nin ardından duygusal bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise bundan sonraki çalışmalarında bu ödüle layık olmaya çalışacağını söyledi.


"İTALYA AB KONUSUNDA BİZİ EN ÇOK DESTEKLEYEN ÜLKE"
Ulusoy, "Bize kültür varlıklarının turizmin bir parçası olduğunu Sayın Bakanımızdan öğrendik. Bunu bize öğreten sayın bakanımıza çok teşekkür ederim. Bu yıldızı alırken beni sabırla kabul eden eşim Şadiye hanıma, iki evladıma, gelinime, torunuma, aileme, arkadaşlarıma teşekkür ederim. Değerli dostum Hüsnü Özyeğin'e ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye'nin geleceği turizm. Biz Avrupa Birliği'ne kendi sorunlarımızı çözerek gireceğiz. Acentalarımızın halka açılarak ortaklıklar kurması en büyük dileğimdir. Kar kış demeden bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. İtalya çok sevdiğim bir ülke. AB konusunda ülkemizi en çok destekleyen ülkelerin başında geliyor. Vize konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmadılar. Akdeniz insanının sıcaklığını gösterdiler. Onlara ve herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


GÜNAY: BAŞARAN ULUSOY BENİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞIM OLDU
Törende kısa bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise Başaran Ulusoy ile birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Günay şunları söyledi:"Başaran Bey benim uzun yıllar tanıdığım bir ailenin önemli bir bireyi. Kendisi aynı zamanda benim en yakın çalışma arkadaşım oldu. Son 5 yıl içinde kardeş gibi çalıştık. Bakanlığın en önemli birimlerinden birisi gibi çalıştık. Güzel işler yaptığımızı ümit ediyorum. Pek çok sorunu başarıyla atlatabildik. Sektörün diğer bileşenleriyle kurulan diyalogda Başaran Bey'in çok büyük bir katkısı var. Böyle bir nişanı Türkiye'de turizmci bir arkadaşımıza verdikleri için İtalya Cumhurbaşkanına ve Sayın Başkonsolosa teşekkür ediyorum. İtalya'dan pek çok şeyi kopya çektiğimi söyleyebilirim. İtalya'da tarihe sahip çıkılmasını, hizmet sıcaklığı bizler için hep bir örnek oluşturdu. Akdeniz'de çok sağlam bir dostluk kurmuş durumdayız."
 Konuşmaların ardından İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini Başaran Ulusoy'a İtalyan Yıldızı Nişanı'nı takdim etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder