10 Ocak 2017 Salı

Bodrum BAYK Cup Kış Trofesi 2017 sezonuna başlıyor

Uluslararası yarışlardaki başarılarıyla adından söz ettiren Arkas Sailing Team, Bodrum BAYK Cup Kış Trofesi ile 2017 yarış sezonuna başlıyor. Bu yıl on beşincisi düzenlenecek olan BAYK Cup, 14 Ocak tarihinde 50 tekne ve yaklaşık 500 sporcunun katılımıyla başlayacak. Toplamda 7 ayaktan oluşan uzun soluklu mücadele, 20 Mayıs 2017’de tamamlanacak. Arkas Spor Kulübü’nün yelken takımı Arkas Sailing Team, yılın en uzun trofesinde, bu yıl da birincilik hedefiyle yelken açacak.

Bu yıl on beşincisi düzenlenen, Türkiye’nin en uzun yelken kış trofesi "BAYK-Kış Trofesi", 14-15 Ocak tarihlerinde 1. Ayak ile başlayacak. ARKAS Sailing Team, 50 teknenin ve yaklaşık 500  sporcunun katıldığı yarışa Tolga Yağlı, Serhat Altay, Fikret Oral, Serkan Yapan, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Erman Eroğlu, Onur Pekçetin’den oluşan deneyimli ve profesyonel ekibi ile katılıyor. 


Trofede IRC-A sınıfında 21 yarış IRC-B & Destek sınıflarında toplam 14 yarış yapılacak. Yarış rotaları ise Yarış Kurulu tarafından, hava koşullarına göre açıklanarak, programa göre uygulanacak.  

En son 10-18 Haziran 2016 tarihleri arasında zorluk derecesi yüksek ve son 50 yılın en ünlü yarışlarından birisi olan St. Tropez Giraglia Rolex Cup’a katılan Arka Sailing Team, uluslararası prestijli yarışta, IRC A sınıfında aldığı 5.lik derecesi ile ülkemiz adına gurur verici bir dereceyle dönmüştü.

St Tropez’den sonra katıldığı bir yarışta, sert rüzgarla kırılan tekne direği nedeniyle yarışlara bir süre ara veren Arkas Sailing Team, bu süreçte antrenmanlarına kesintisiz devam etti. Takım yenilenen direkle katılacağı yarışta son 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da birinciliği hedefliyor.
Yarışlara, Flying Box teknesiyle IRC 1.kategorisinde yarışacak olan Arkas Sailing Team, daha önce de başarılarıyla adından söz ettirdiği BAYK Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor. 14-15 Ocak’ta başlayacak olan yarışlar 3-4 Şubat, 24-25 Şubat, 17-18 Mart, 7-8 Nisan, 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacak ve 19-20 Mayıs 2017’te yedinci ayakla tamamlanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder