24 Ocak 2017 SalıKültür ve Turizm Şehri GAZİANTEP sizi bekliyor
Gaziantep, Yarıyıl Tatilinde Şehri Keşfetmeye Çağırıyor
Müzeleri, antik kentleri, zengin mutfağı, hanları, tarihi çarşıları ve mimari zenginlikleriyle bir kültür ve turizm şehri olan Gaziantep, yarıyıl tatilinde de tüm Türkiye’den ziyaretçilerini şehrin güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilerin, bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeleri için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, onlara karne hediyesi olarak belediye bünyesindeki müzeleri, Gezegenevi ve Bilim Merkezi ile hayvanat bahçesini ücretsiz olarak ziyarete açtı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, şehrin tarihi ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla yarıyıl tatiline girmiş öğrencilerin bu dönemi aileleriyle birlikte değerlendirebilmeleri için harekete geçti.  Bünyesindeki müzeleri, Gezegenevi ve Bilim Merkezi ile hayvanat bahçesini yarıyıl tatili boyunca tüm öğrencilere ücretsiz yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sömestre dönemine özel etkinliklerin yanı sıra kültürel, sanatsal ve tarihi zenginliğini ön plana çıkaran keşif noktaları ile sadece Gaziantep’ten değil, tüm Türkiye’den ziyaretçileri şehrin zenginliklerini keşfetmeye çağırıyor. 

Gaziantep’teki etkinliklerden bazıları…
Aileler ve öğrencilerin keyifle vakit geçirecekleri bilim atölyeleri ve Çocuk Sanat Merkezi gibi alanlarda sürprizler bitmiyor. Drama, ebru, tasarım, seramik, mozaik, oyuncak, resim ve el sanatları gibi yaratıcı sanat atölyelerinin düzenlendiği Çocuk Sanat Merkezi’ndeki etkinliklerden faydalanmak için 7-16 yaş grubundaki öğrencilerin önceden başvuru yapmaları yeterli. Hafta içi ve sonu her gün hizmet veren Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ise öğrenciler saat 08.00-17.00 arasında ziyaret edebilirler. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki müzelerden; Ali İhsan Göğüs Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Emine Göğüs Mutfak Müzesi Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesi ise pazartesi hariç her gün saat 08.30 ile 17-30 arasında ücretsiz olarak hizmet veriyor. Gezegenevi ve Bilim Merkezi ise her gün saat 10.00-18.00 arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Öte yandan bilim merkezinde, öğrenciler için sihirli küpler, güneş sistemi, robot programları, evrenin gizemi, küçük mühendisler, eğlenceli birim, robotcanlar canlandı, doya doya robot boya, havalı cd ve eğlenceli akciğer modelleme gibi bilim atölyeleri yapılacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder